Były gwiazdor Ally McBeal" gościnnie w "Smalville"


Aktor Gil Bellows pojawi się gościnnie w serialu "Smallville".

Chory psychicznie mężczyzna, który zaatakował w październiku tego roku brytyjską wokalistkę Leonę Lewis, został uznany winnym i pozostanie w szpitalu psychiatrycznym. Gwiazda przyznała, że czuje się wewnętrznie rozbita po tym przykrym incydencie. Paul W.S. Anderson, twórca głośnych obrazów "Mortal Kombat", "Obcy kontra Predator" czy "Resident Evil" zamierza zrealizować nową wersję "Trzech muszkieterów". Film ma powstać w 3D. Twórcy serialu "Klan" nie zamierzają rozwodzić Pawła i Krystyny, gdyż zaprotestowali przeciw temu widzowie - pisze "Super Express".W sklepach jest już DVD "Muzykanty Wielkiego Pola" - niezwykłe show z muzyką Kapeli ze Wsi Warszawa i tekstami Ryszarda Tymona Tymańskiego. Grupa Behemoth otrzymała nominację w prestiżowym plebiscycie Revolver Golden Gods Awards. Aż 20 filmów, które zostały wybrane do tegorocznego 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes wyprodukowano ze środków programu Unii Europejskiej MEDIA. Sześć z nich ubiegać się będzie o Złotą Palmę w głównym konkursie rozpoczętego w środę, 12 maja, festiwalu.

Unikatowe, często niepublikowane dotąd fotografie, dokumenty i wiele innych archiwaliów znalazło się w wydanym z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej albumie "Uciekinierzy z PRL" autorstwa Moniki Bortlik-Dźwierzyńskiej i Marcina Niedurnego.

Kevin Spacey zagra jedną z głównych ról w chińskiej komedii "Inseparable" w reżyserii Dayyana Enga. W nowozelandzkich archiwum filmowym znaleziono taśmy ze wczesnymi obrazami klasyków kina.

Krytycy kręcą nosem, a publiczność idzie tłumnie do kina - tak wyglądał pierwszy tydzień filmu "Ciacho" na ekranach. A w "Co za tydzień" Olivier Janiak porozmawia o filmie między innymi z Tomkiem Karolakiem i Danutą Stenką. Bartek Konopka zakończył zdjęcia do swojego debiutu pełnometrażowego pt. "Lęk wysokości". Film powstaje w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W zeszłym tygodniu Konopka znalazł się wśród 10 twórców uhonorowanych doroczną nagrodą Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne w ubiegłym roku. Pokazy filmów, wystawa pamiątek oraz spotkania z autorami filmu o Romanie Wilhelmim i jego dawnymi współpracownikami złożą się na obchody II Dni Romana Wilhelmiego, które we wtorek rozpoczęły się w Poznaniu.40 tys. widzów zgromadził wtorkowy koncert rockowo-alternatywnej brytyjskiej grupy Radiohead na poznańskiej Cytadeli. Muzycy zagrali m.in. swój najnowszy utwór "These Are My Twisted Words", który znajdzie się na najnowszej płycie zespołu. Koncert trwał ponad dwie godziny. Robert Więckiewicz bardzo miło wspomina sceny miłosne, które grał z Magdaleną Boczarską podczas kręcenia filmu "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego. Cesaria Evora, gwiazda piosenki z Wysp Zielonego Przylądka, z powodu złego stanu zdrowia odwołała tegoroczną trasę koncertową, podczas której miała odwiedzić także Polskę. Jedyny koncert planowano 22 maja w ramach bydgoskiego Smooth Festivalu.

Joaquin Phoenix w imieniu PETA


Joaquin Phoenix broni węży, jaszczurek, aligatorów i innych egzotycznych zwierząt, które są krzywdzone w imię mody na ekskluzywne, skórzane dodatki. Amerykański aktor wziął udział w kampanii PETA, która ma powstrzymać okrucieństwo wobec tych zwierząt.

Gorące rytmy, zimowe kurtki


Warszawski Free Form Festival rozwija się w dobrym kierunku - przeniósł się pod nowy adres, do większych sal i otworzył na nowe gatunki muzyczne. Ale najmocniejszym punktem programu była sprawdzona firma: The Herbaliser to synonim dobrej zabawy.

Adamczyk: Kariera czy ślub?


Choć Piotr Adamczyk dementuje pogłoski o kwietniowym ślubie, jednocześnie nie chce zostać starym kawalerem. Tłumaczy, że na razie są z narzeczoną po prostu zbyt zapracowani.

Dżem zagra przed AC/DC!


Słynna śląska bluesowo-rockowa grupa Dżem wystąpi przed weteranami hard rocka z AC/DC na ich jedynym koncercie w Polsce (Warszawa, Bemowo, 27 maja). Patronat nad imprezą sprawuje INTERIA.PL.

The Residents: Fakty i mity


Przed dwoma koncertami awangardowej formacji The Residents w Polsce, przedstawiamy blisko 40-letnią historię grupy. A raczej związane z nią fakty i mity, ponieważ o The Residents niewiele pewnego można powiedzieć.

Paul Rudd w dwóch czarnych komediach


Paul Rudd ma w planie dwie czarne komedie: "Better Living Through Chemistry" i "Horrible Bosses".

Pierwsze koncertowe DVD Suicidal Tendencies


"Live At The Olympic Auditorium" to tytuł pierwszego DVD w karierze legendarnej formacji Suicidal Tendencies.

Nowe książki w nowym roku


Nowe książki Daviesa, Bartoszewskiego, drugi tom "Dzienników" Iwaszkiewicza, autobiografia Tomasza Stańki, nowa biografia Kapuścińskiego, a także nieznane w Polsce powieści Irvinga, Rotha, Updike'a, Mankela - znalazły się w planach polskich wydawnictw na bieżący rok. Przebojem może się okazać debiutancka powieść Kazimierza Kutza.

"Handlarz cudów" laureatem "Debiutów" w Koninie


Obraz pt. "Handlarz cudów" w reżyserii Bolesława Pawicy i Jarosława Szkody zdobył nagrodę publiczności na zakończonym w niedzielę wieczorem w Koninie (Wielkopolska) 19. Przeglądzie Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty".

Oprah Winfrey zakończy swój talk show w 2011 roku


Oprah Winfrey, prowadząca "The Oprah Winfrey Show", jeden z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych programów telewizyjnych typu talk show, zakończy go we wrześniu 2011 roku - poinformował w czwartek Tim Bennett, szef Harpo Inc., firmy produkującej ten program.

Dyskusja o przekładach T. Różewicza


Austriackie forum kultury w Warszawie i Goethe Instytut Warschau zapraszają na prezentację niemieckiego wydania książki Tadeusza Różewicza pt. "Mutter geht". W poniedziałek, 22 lutego, godz. 18., austriackie forum kultury, ul. Próżna 8, Warszawa.

Piraci pomagają muzyce?


Gitarzysta zespołu Radiohead, Ed O'Brien, nie zgadza się z tezą, że internetowe piractwo zabija przemysł muzyczny.

Karen od Czesława będzie szczekać!


W styczniu odbyły się zdjęcia do teledysku "Ouaf Ouaf" Mademoiselle Karen, czyli duńskiej multiinstrumentalistki i wokalistki Karen Duelund Mortensen, znanej z współpracy z Czesławem Mozilem w projekcie Czesław Śpiewa.

"Mother and Child": zwiastun już w sieci


Twórcy dramatu "Mother and Child" zaprezentowali pierwszy zwiastun produkcji.

"Tytani" jednak najlepsi


"Starcie Tytanów" wygrało walkę o pierwsze miejsce na amerykańskim box office i to pomimo faktu, że początkowo ogłoszono, iż najbardziej kasowym obrazem weekendu była "Nocna randka".

Wielki finał z "Władcą Pierścieni"


Projekcja trzeciej części trylogii "Władca Pierścieni", z muzyką na żywo i w obecności kompozytora Howarda Shore'a, zakończyła w sobotę, 22 maja, 3. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. To był niezapomniany wieczór.

Sopot Festival 2009 na specjalnych telebimach


Organizatorzy tegorocznego Sopot Festival przygotowali specjalną gratkę dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli kupić biletu na festiwal.

Plastikman na festiwalu Audioriver 2010


Organizatorzy festiwalu Audioriver, który odbędzie się w tym roku w dniach 6-8 sierpnia, ogłosili pierwszą gwiazdę imprezy – Plastikmana.

Justyna Steczkowska bez menedżera


Krzysztof Wasita nie będzie już reprezentował interesów Justyny Steczkowskiej. W katastrofie pod Smoleńskiem zginęła żona menedżera. "Justyna musi mieć fachową opiekę impresaryjną, a ja nie jestem w tym czasie Jej tego zapewnić" - napisał w specjalnym oświadczeniu.

Piosenkarka była "cała we łzach"


Brytyjska wokalistka Lily Allen otrzymała w czwartek (20 maja) otrzymała aż trzy prestiżowe wyróżnienia Ivor Novello. Jak donoszą wyspiarskie media, gwiazda odbierając nagrody była "cała we łzach".

Bohaterowie "Mad Men" w wersji plastikowej


Serial "Mad Men" zainspirował twórców firmy Mattel do stworzenia lalek Barbie na podobieństwo bohaterów.

Bonded By Blood w obronie Ziemi


Thrashmetalowcy nowego pokolenia, czyli kalifornijska formacja Bonded By Blood, przygotowali nowy album "Exiled To Earth".

Jubileusz Christ Agony


Blackmetalowa grupa Christ Agony z Olsztyna obchodzi w tym roku 20. urodziny.

Piosenkarka była "cała we łzach"


Brytyjska wokalistka Lily Allen otrzymała w czwartek (20 maja) otrzymała aż trzy prestiżowe wyróżnienia Ivor Novello. Jak donoszą wyspiarskie media, gwiazda odbierając nagrody była "cała we łzach".

Orkiestra dla pokoju - dziś w Krakowie


Już dziś 1 września, z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w krakowskim kościele św. Piotra i Pawła wystąpi, z pierwszym i jedynym koncertem w Polsce (a zaledwie czternastym w historii), World Orchestra for Peace - wielonarodowa, wielowyznaniowa i wielorasowa grupa najwybitniejszych muzyków z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata.

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.