Mostostal Zabrze miał 4,23 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., spadek o 55,2% r/r


Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że podczas wtorkowego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego przedstawi wstępny pakiet reform finansów i będzie chciał poznać jego stosunek do tych propozycji.

Czy wiesz, że… W sobotniej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęły dwie studentki warszawskich uczelni - Justyna Moniuszko z Politechniki Warszawskiej i Natalia Januszko ze Szkoły Głównej ...

\"\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Deweloper Echo Investment SA podpisał wstępną umowę kupna od spółki Accor Polska sp. z o.o. działki i zbudowanego na niej hotelu w Warszawie za co najmniej 31 mln euro. Echo chce hotel wyburzyć i na jego miejscu postawić biurowiec - powiedział Piotr Gromniak, prezes deweloperaWprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej. 3 listopada br. odbyło się w Ministerstwie Gospodarki inauguracyjne spotkanie Zespołu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Obradom przewodniczyła Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej, podsekretarz stanu w MG Hanna Trojanowska. Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Dotychczasowy szef Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Solidarności, Kazimierz Grajcarek, został w piątek niemal jednogłośnie wybrany na kolejną czteroletnią kadencję. Zamierza kontynuować politykę związku dotyczącą m.in. obrony praw pracowniczych.

W pierwszym kwartale 2010 roku niemiecki koncern energetyczny RWE odnotował prawie 14 - procentowy wzrost zysku operacyjnego w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Ministerstwo Skarbu poinformowało o sprzedaży na Giełdzie Papierów Wartościowych 46.7 proc. akcji spółki LW „Bogdanka” za ponad 1,1 mld złotych.

Szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni uważa, że pomysł podwyższenia składki rentowej dla najbogatszych jest do rozważenia. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, w dniu dzisiejszym do URE powinny wpłynąć odpowiedzi sprzedawców energii elektrycznej z Taurona, PGE i Enei na czwarte już wezwanie dotyczące obniżenia proponowanych cen we wnioskach o zatwierdzenie taryf dla gospodarstw domowych. Wydawcy książek są ostatnim bastionem kultury, który opiera się ekspansji internetu. Gdy ugoda Google'a z amerykańskimi wydawcami wejdzie dziś w życie, książki trafią do internetu na niespotykaną dotąd skalęInternetowy serwis Wykop.pl poinformował w sobotę, że trzy tygodnie temu hakerzy włamali się na jego serwer i przejęli kopię bazy danych z poufnymi informacjami i hasłami do kont użytkowników. Choć serwis uspokaja, że hasła były dobrze zabezpieczone, włamanie oznacza zagrożenie nawet dla 100 tys. internautów.

Powstaną terminale do ładowania aut o napędzie elektrycznym


Do wtorku Agencja Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu zbierała oferty na dostawy i montaż terminali do ładowania pojazdów elektrycznych. Zgłosił się tylko jeden chętny - warszawski Instytut Elektrotechniki – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Kredyty w euro: zmiany na rynku


Kolejne posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego zakończyło się zachowaniem dotychczasowych poziomów stóp procentowych. Są jednak zmiany na rynku kredytów hipotecznych w euro.

W październiku sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 2,1 proc.


Ekonomiści rynkowi spodziewali się że będzie to wzrost o 2,5 proc., wobec 2,5 proc. we wrześniu.

Stopa bezrobocia w eurolandzie w styczniu 2010 r. wyniosła 9,9 proc.


Stopa bezrobocia w strefie euro w styczniu 2010 r. po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 9,9 proc., wobec również 9,9 proc. w grudniu 2009 r., po korekcie - poinformował w poniedziałek Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej.

PLL LOT: w środę do kraju przylecą dwa samoloty z USA


W środę rano do Warszawy przylecą dwa samoloty PLL LOT z USA - poinformował we wtorek wieczorem PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer.

Przychody Budvar Centrum wyniosły 8,6 mln zł w I-III 2010 r.


Miniony tydzień okazał się mało atrakcyjny dla inwestorów. Akcje z indeksu dużych spółek potaniały o ponad 3 proc. Bardziej odporne na atak podaży okazały się średnie i małe spółki. Ich notowania obniżyły się średnio o 1,1proc. Stronę podażową \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"reprezentowały\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" głównie spółki z sektora bankowego, paliwowego i deweloperzy.

MF: ubiegłoroczny deficyt wyniósł 23 mld 790 mln zł


Ubiegłoroczny deficyt budżetowy wyniósł 23 mld 790 mln zł - poinformował w środę resort finansów. Dochody budżetu państwa wyniosły 274 mld 366,6 mln zł, a wydatki 298 mld 156,6 mln zł. Tym samym deficyt był niższy o ponad 10 proc. od zakładanego w budżecie.

Orłowski: polska gospodarka będzie rozwijała się szybko


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"II Puchary Nagle okaże się, że nie masz czasu na nic, co nie dotyczy życia towarzyskiego. Bez względu na sytuację zewsząd pojawią się namowy spotkań, ktoś nieoczekiwanie zacznie z tobą flirtować, ktoś inny obdarzy miłym komplementem. Dzięki temu odprężysz się i nabierzesz sił do walki o realizację prawdziwych marzeń. horoskop.wp.pl

Toczące się postępowania unijne


30 września 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania ochronnego przed nadmiernym importem m. inn. z UE włókna akrylowego (acrylic fibre).

Orlen zaprasza Rosjan do Możejek


Polski państwowy gigant paliwowy czeka na ofertę Rosjan w sprawie współpracy w litewskiej rafinerii w Możejkach.

Glifosat - Chiny - wszczęcie przeglądu wygaśnięcia ceł antydumpingowych


29 września 2009 r. KE wszczęła przegląd wygaśnięcia ceł antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE glifosatu pochodzącego z Chin.

Nagonka na tiry


Z rozmachem, nagłośniona przez radiową „Trójkę”, ruszyła 7 czerwca ogólnopolska kampania „Tiry na tory”. Zainaugurowała ją konferencja prasowa zorganizowana w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie. Kampania ...

Swissmed otworzy szpital w stolicy


Nowa prywatna lecznica będzie mieć charakter zabiegowy. Mają się w niej leczyć także pacjenci w ramach publicznego ubezpieczenia - zapowiada "Życie Warszawy".

Tauron członkiem Europejskiej Giełdy Energii EPEX Spot


Spółka Tauron Polska Energia, która chce sprzedawać energię na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, została członkiem Europejskiej Giełdy Energii EPEX Spot SE - podał Tauron w komunikacie prasowym.

Credit Suisse wchodzi na rynek z ofertą private banking


W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków…

Archiwalne dokumenty


Ministerstwo Gospodarki uprzejmie informuje, że począwszy od dnia 07.12.2009 r. strona internetowa Narodowego Centrum Certyfikacji http://www.nccert.pl/ jest dostępna poprzez protokół SSL. W dniach 7 - 21.12.2009 r. strona będzie dostępna zarówno poprzez protokół http jak i protokół https, natomiast od dnia 22.12.2009 r. strona będzie dostępna wyłącznie poprzez protokół https. Wprowadzane zmiany mają związek z przygotowaniami do rozpoczęcia publikowania krajowej listy TSL. Zmiana ta nie dotyczy list ARL, które nadal będą dostępne poprzez protokół http.

"Rzeczpospolita": Euro pokonuje franka w kredytach hipotecznych


W III kwartale wartość udzielonych pożyczek hipotecznych wzrosła o 1,5 mld zł. Drastycznie spadła popularność franka szwajcarskiego. Udział kredytów w euro zwiększył się ponaddwukrotnie - ocenia "Rzeczpospolita".

Pomorskie będzie miało pełnomocnika ds. budowy elektrowni jądrowych


W województwie Pomorskiem powstanie "oddział" pełnomocnika rządu ds. budowy elektrowni jądrowych –pisze „Polska Dziennik Bałtycki”

Przemytnik chciał przejechać celnika


Do niecodziennej sytuacji doszło w trakcie patrolowania okolic targowiska w Głuchowie (11 grudnia 2009 r.) przez funkcjonariuszy celnej Grupy Mobilnej z Łodzi. Kiedy celnicy kontrolowali auta ...

"DGP": Gazprom jest winny Polsce ponad miliard złotych


Polscy negocjatorzy mają nowy argument w gazowych negocjacjach z Rosją. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo może bowiem złożyć pozew przeciwko Gazpromowi - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

"Puls Biznesu": Najlepsze centra handlowe w Polsce


Obiekty z Warszawy, Łodzi i Poznania znalazły się w czołówce rankingu dziesięciu największych centrów handlowych w Polsce, przeprowadzonego przez międzynarodową firmę Dive-AdHoc, a który publikuje "Puls Biznesu".

Toyota planuje zwiększenie sprzedaży aut o 6 proc.


W tym roku Toyota chce sprzedać 8,27 mln aut, o 6 proc. więcej niż w fatalnym 2009 r. Japoński gigant przyspiesza, by obronić tytuł lidera motoryzacji przed Volkswagenem.

Polskie firmy daleko w rankingu Plattsa


W właśnie opublikowanym rankingu agencji Platts, 250 najefektywniejszych w ubiegłym roku energetycznych spółek publicznych polskie firmy z tego sektora znalazły się w pod koniec drugiej setki – informuje „Rzeczpospolita”.

W Niemczech wzrost produkcji przemysłowej w styczniu 2010


W Niemczech w styczniu 2010 r. odnotowano wzrost produkcji przemysłowej. Wskaźnik wzrósł o 0,6 proc. mdm, po spadku w grudniu 2009 r. o 1,0 proc. po korekcie - poinformowało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Gospodarki.

Debata o stanie polskiej elektroenergetyki


- Kończymy prace nad „Polityką energetyczną Polski do 2030 roku”. Zawarte w niej założenia są odpowiedzią na ogromne wyzwania stojące przed sektorem energetycznym – powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska podczas III Ogólnopolskiej Konferencji "Polska elektroenergetyka - realia, problemy, dylematy", która odbyła się 28 maja br. w Warszawie.

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.