Campos Meta zmienia nazwę na Hispania Racing


Hiszpański team Campos Meta, który w tym roku ma zadebiutować w mistrzostwach świata Formuły 1, zmienił nazwę na Hispania Racing (HRT F1) - powiadomiono w środę.

Piłkarz reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń postanowił opuścić AJ Auxerre, mimo że klub zakwalifikował się do ostatniej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów - poinformował największy francuski dziennik sportowy "L'Equipe". Bez problemów reprezentacja siatkarzy doleciała do Osaki, gdzie w środę meczem z Japonią zainauguruje swój pierwszy w historii występ w turnieju o Puchar Wielkich Mistrzów. Kanadyjczyk Charles Hamelin zdobył złoty medal w olimpijskiej rywalizacji w short tracku na dystansie 500 m. W finałowym wyścigu wyprzedził Koreańczyka Sung Si-Baka i swojego rodaka Francois-Louisa Tremblaya.Litewski Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy o pisowni nazwisk, który zezwalał m.in. na zapis w paszporcie litewskim nazwiska polskiego w formie oryginalnej. Prezydent Polski Lech Kaczyński, który przebywa na Litwie, decyzją posłów jest zaskoczony. W londyńskim Hyde Parku powstanie miejsce do uprawiania sportu przeznaczone specjalnie dla osób starszych - podała agencja Associated Press. Jego twórcy dostali już zezwolenie na budowę. Dwie amerykańskie dziennikarki telewizyjne, więzione przez kilka miesięcy w Korei Północnej, twierdzą, że północnokoreańscy żołnierze siłą przeciągnęli je z terytorium Chin do Korei Płn., po tym jak na chwilę przekroczyły granicę z tym państwem.

Polski kierowca przewoził w naczepie swego pojazdu 17 osób podejrzewanych o to, że chciały nielegalnie wjechać do Wielkiej Brytanii - poinformowało BBC, powołując się na policję hrabstwa Kent.

Rumuńscy parlamentarzyści najprawdopodobniej zafundowali swoim rodakom kolejne w tym roku wybory. Właśnie upadł mniejszościowy rząd Emila Boca. Rosja i Niemcy są nastawione na kontynuowanie partnerstwa strategicznego - oświadczyli szefowie dyplomacji obu krajów: Siergiej Ławrow i Guido Westerwelle.

Polscy hokeiści na trawie, mimo sensacyjnego zwycięstwa w sobotę nad Pakistanem 3:2, nie zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach świata. W finale turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego we francuskim Lille, Pakistan zagra z Japonią o jedno miejsce premiowane awansem. Ciało Polaka, pracownika ONZ, który zginął w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti, rodzina zabiera do Kanady - poinformował w sobotę rano PAP rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. Dodał, że pozostałych 7 Polaków, którzy przeżyli, na razie nie wyraziło chęci powrotu do Polski. Po przeliczeniu głosów z 73,85 proc. lokali wyborczych na Ukrainie lider Partii Regionów Wiktor Janukowycz ma 11,25 punktów procentowych przewagi nad obecną premier Julią Tymoszenko. Dostał on 35,91 proc. głosów, a Tymoszenko - 24,66 proc. - poinformowała Centralna Komisja Wyborcza.Przy organizowaniu lotu Tu-154 do Smoleńska złamany został Kodeks Powietrzny Federacji Rosyjskiej - uznał rosyjski ekspert ds. bezpieczeństwa lotów Walerij Szełkownikow. Opozycyjny dziennikarz i działacz polonijny Andrzej Pisalnik otrzymał dzisiaj oficjalne ostrzeżenie za "zamiar rozpowszechniania publikacji bez stopki redaktorskiej" - poinformował portal Karta'97, powołując się na Radio Swoboda. "Kraj między przekleństwem, a zmianami" - tak o polsko-rosyjskiej historii pisze belgijski dziennik "Le Soir". Gazeta uważa, że Katyń - do tej pory symbol złych stosunków polsko-rosyjskich - stał się w ostatnich dniach symbolem pojednania.

Nowatorski sposób walki z dziurami na ulicach


Niemiecka gmina Niederzimmern w Turyngii znalazła niekonwencjonalny sposób, by pozyskać środki na remont ulic po ciężkiej zimie: sprzedaje dziury w drogach. Nabywca dostaje tabliczkę np. ze swym nazwiskiem, która zostanie wmurowana w miejsce załatanej wyrwy.

Gwiazdorzy metalu uznani za "wrogów państwa"


Reżim Aleksandra Łukaszenki ogłosił, że niemiecki zespół metalowy Rammstein to "wróg państwa" – czytamy w niemieckim serwisie thelocal.de.

Nigeria: Ponad 100 zabitych w zamieszkach wyznaniowych


Ponad 100 osób zginęło w zamieszkach pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami, do których doszło w niedzielę w pobliżu miasta Jos w Nigerii. W styczniu w starciach na tle wyznaniowym zginęły tam co najmniej 300 ludzi.

Poważny wypadek Tomasza Marczyńskiego


Kolarski mistrz Polski z 2007 roku Tomasz Marczyński miał poważny wypadek podczas treningu. Potrącił go samochód, a siła z jaką upadł na asfalt była tak duża, że stracił przytomność - podał serwis internetowy grupy CCC Polsat Polkowice.

Wypomnieli Polsce antysemityzm i dyskryminację


Dyskryminacja kobiet, handel kobietami i dziećmi oraz antysemickie incydenty - to kilka przykładów, którymi Departament Stanu USA opisuje stan praw człowieka w Polsce. Trzeba jednak przyznać, że Polska na tle innych wymienionych w dorocznym raporcie Departamentu krajów wypada bardzo dobrze.