Firmy czekają na orzeczenie TK w sprawie korekt deklaracji VAT


Podatnicy, którym urzędy skarbowe nie pozwoliły na złożenie korekty deklaracji podatkowej VAT, liczą na korzystny wyrok Trybunału Konstytucyjnego. TK zbada, czy można było pozbawić prawa do korekty firmy kontrolowane przez urzędy skarbowe.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Mariusz Swora powiedział, że nie ma żadnych podstaw do tego, żeby do końca 2010 roku podnosić ceny energii Koncern znów ma kłopoty z jakością. Po raz drugi w tym roku Toyota wezwała klientów do warsztatów. Platforma zapowiedziała \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"blue tour\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" wypuszczając w polskie drogi 20 busów reklamujących ich kandydata. PiS nie jest gorszy i też zaciekle walczy.Grzegorz Napieralski znalazł sposób, jak ustrzec się krytyki za medialną koalicję z PiS - ustalił \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Dziennik Gazeta Prawna\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Przewodniczący SLD zaproponuje dzisiaj Platformie Obywatelskiej współpracę w parlamencie. AmRest, właściciel KFC i Burger Kinga chce rozwijać sieć fast foodów dla kierowców. - Rynek ma ogromne perspektywy - mówi Dziennikowi Gazecie Prawnej Wojciech Mroczyński z zarządu AmRestu Zdaniem analityków odpytywanych przez "Parkiet", pierwszy kwartał roku przyniósł dalsze spadki na rynku reklamy.

Gazprom zaproponował słowackiej spółce gazowniczej SPP warunki ugody w związku z jej wnioskiem do sądu arbitrażowego w Paryżu o odszkodowanie z tytułu dwutygodniowej przerwy w dostawach gazu w styczniu ubiegłego roku – informuje „Rzeczpospolita”.

The main topic of the talks between Waldemar Pawlak, Deputy Prime Minister and Minister of Economy and Hussein Al-Shahristani, Iraqi Minister of Oil was development of Polish-Iraqi economic cooperation, including particularly the oil sector. The meeting took place in the premises of the Ministry of Economy, on 21 August. Jak poinformował portal Onet.pl, minister skarbu Aleksander Grad potwierdził, że rząd przyjmie dziś w trybie obiegowym końcową instrukcję negocjacyjną w sprawie zatwierdzenia umowy gazowej z Rosją.

Związkowcy w KGHM pokornieją dzień po ogłoszeniu przez rząd, że sprzeda część udziałów w kombinacie. A władze firmy donoszą do prokuratury na organizatorów wtorkowego strajku ostrzegawczego. Kosztował KGHM 30 mln zł - twierdzą. Komunikat BOTM 2/2010 Jak poinformowało Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego dokonano zmian w zasadach sprzedaży zezwoleń Białoruś ogólne „Z”: Jednocześnie BOTM poinformował, że zezwolenia utworzone z puli limitów ... Związkowcy z PGE KWB Bełchatów w piśmie do ministra skarbu po raz kolejny protestują przeciwko krzywdzącemu ich zdaniem parytetowi wymiany akcji pracowniczych – czytamy „Rzeczpospolitej”.Jeżeli prezes zarządu stowarzyszenia nie wprowadza oszczędności zaleconych przez walne zgromadzenie, może zostań odwołany. Stowarzyszenie jest samorządne i jego członkowie mają prawo swobodnie decydować, kto stoi na czele zarządu - orzekł w środę warszawski Sąd Apelacyjny. Po wypadku na torach, po prawie trzech godzinach przywrócono ruch pociągów na trasie Warszawa - Gdańsk. W niedzielę wieczorem pod pociąg wpadł 49-letni mężczyzna. Zginął na miejscu. - Wydaje się mało prawdopodobne, że strefa euro wkrótce ponownie znajdzie się w recesji po tym, jak jej krajom członkowskim uda się z niej już wyjść - powiedział w czwartek Axel Weber, członek rady Europejskiego Banku Centralnego.

"Dziennik Polski": Chińczycy wybudują obwodnicę Krakowa?


China Development Bank to instytucja finansowa, która jest zainteresowana budową brakujących odcinków trzeciej obwodnicy Krakowa, a więc tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej i Łagiewnickiej - pisze "Dziennik Polski".

GPW traciła we wtorek na fali słabości kursów Pekao SA, PKO BP i TPSA


Jak poinformował portal onet.pl, brytyjski rząd udzielił w dniu 15 lutego br. spółce Gateway Storage Company licencji na budowę sieci magazynów gazu ziemnego.

Sprzedaż piwa w Rosji spadnie o kilkanaście procent


Rosyjski rząd postanowił walczyć z szerzącym się alkoholizmem wśród swoich obywateli. Efektem są przepisy, które wkrótce wejdą w życie i będą miały na celu ograniczenie spożycia piwa. Największe browary szacują, że sprzedaż złotego trunku spadnie o kilkanaście procent, i już liczą straty

Joost, projekt twórców Skype'a, upada


Mieli rzucić wyzwanie YouTube, sieciom kablowym i zrewolucjonizować wideo w internecie. Dziś Joost rozprzedawany jest po kawałku.

Stadion Narodowy z włoskiego importu


Tysiąc trzysta kilometrów, 14 godzin podróży - taką trasę pokonają tiry, które przywiozą ważącą 12,4 tys. ton stalową konstrukcję Stadionu Narodowego z włoskich zakładów w miasteczku na północ od Wenecji. Pierwszy transport właśnie przyjechał.

Wsparcie innowacyjnych projektów – kompendium wiedzy przygotowane przez MG


Udostępnienie w jednym dokumencie informacji o możliwościach dofinansowania innowacyjnej działalności – to główny cel opracowania, przygotowanego przez Departament Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki. Opublikowana na stronach internetowych MG „ Informacja o dostępnych instrumentach wsparcia innowacyjności przedsiębiorców” ułatwi wszystkim zainteresowanym składanie wniosków.

Ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

ABC Data widzi lekkie ożywienie na rynku IT i podtrzymuje prognozy


OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Rząd: Prowadzenie firm ma być łatwiejsze


- Zrobiliśmy wiele, przy czym nie zawsze było łatwo. A mamy jeszcze wiele do zrobienia - przekonywał wicepremier Waldemar Pawlak podczas podsumowania dwóch lat rządu.

Wynajmujący mieszkania uzyskają więcej czasu na wybór ryczałtu


Podatnicy osiągający przychody z wynajmu np. mieszkania będą mieli więcej czasu na wybór zryczałtowanej formy opodatkowania tych przychodów - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. W czwartek pozytywnie zaopiniowała go sejmowa podkomisja do spraw monitorowania systemu podatkowego.

FIXING NBP: 2.8285 zł za dolara; 3.8723 zł za euro


Największa platforma cyfrowa opublikowała wyniki finansowe za 2009 r. Jej rentowność spadła, ale liczba abonentów i przychody rosły w dwucyfrowym tempie.

Panel: Pakiet na rzecz przedsiębiorczości


Wspieranie przedsiębiorczości oraz ułatwienie i uproszczenie działalności gospodarczej – to najważniejsze tematy panelu „Pakiet na rzecz przedsiębiorczości”.

Wymiana przepustek w portach Szczecin i Świnoujście


Chcesz wjechać do portu wymień przepustkę Jak wynika z komunikatu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście (ZMPSIŚ) jeszcze w tym miesiącu nastąpi wymiana przepustek upoważniających do wejścia ...

Postępowanie UOKiK w sprawie sytuacji na kolei


Zgodnie z wcześniejszymi ostrzeżeniami, PKP PLK zaczęło likwidację połączeń u zadłużonych przewoźników kolejowych. Spowodowało to ogromny chaos na dworcach i niedogodności dla pasażerów. Dlatego Urząd Ochrony ...

Bunt w Orco


Zarząd Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju rozważa przyznanie polskiemu Bankowi Gospodarki Żywnościowej 50 mln euro pożyczki. Środki te mają zostać przeznaczone na rozwój akcji kredytowej.

Protest głodowy przeciwko likwidacji ZLK w Gorzowie


Starzy wyjadacze z Wiejskiej i Brukseli oraz polityczni weterani - partie układając listy w eurowyborach postanowiły nie eksperymentować z obsadą i postawiły na znane nazwiska. W spektakularnych transferach prym wiedzie PO, która skupiła na swoich listach dawnych polityków SLD, AWS i PiS.

Chiński producent samochodów: wzrost sprzedaży o blisko 34 procent


SAIC Motor Corp., największy w Państwie Środka producent samochodów zawdzięcza doskonałe wyniki państwowemu programowi ożywienia rynku motoryzacyjnego. We wrześniu koncern sprzedał ponad 305 tys. nowych aut

Polskie akcje za drogie dla zagranicy?


Polskie akcje są drogie w porównaniu z papierami dostępnymi na innych giełdach, dlatego zagraniczni inwestorzy nie chcą ich kupować. Efekt? W ostatnich dwóch tygodniach WIG20 spadł o 6 proc.

Obama pokazuje budżet z rekordową dziurą


Budżet USA będzie miał w tym roku deficyt wysokości 1,6 biliona dolarów - ogłosił prezydent USA. Plany na kolejne lata nie są wiele lepsze.

Firm nie stać na rządowe koło ratunkowe


Rządowe gwarancje spłaty kredytów miały rozruszać gospodarkę, rozruszały 16 firm. Prezesi banków komercyjnych winią za to państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego, który narzucił nieżyciowe warunki gwarancji. - To banki zbytnio żyłują marże! - broni się prezes BGK.

Na zamknięciu WIG stracił 0.816%


Zapewne każdy chciał by być wstanie uśmiechać się za pomocą prawdziwego hollywoodzkiego uśmiechu, bez białych zębów, szkoda tylko, że nie każdy tak może. Na żółknięcie zębów wpływa wiele różnych czynników, takich jak na przykład dieta bogata w kawę, herbatę. Palenie papierosów również niekorzystnie wpływa na kolor zębów. Ale to nie są jedyne przyczyny zmiany koloru zębów, zęby wraz z upływem czasu zmieniają swój kolor, oraz w okresie dojrzewania narażone są na żółknięcie. Kamień nazębny również powoduje pogorszenie estetyki uśmiechu.

Fortis Bank miał 43,8 mln zł straty netto w III kw. z powody rezerw kredytowych




Interpelacje - czerwiec 2008 r.


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu.

Nafta Polska czeka na lepszą ofertę od PCC dotyczącą Tarnowa i ZAK-u


Internetowej premiery doczekał się zwiastun komedii \\\\\\\\\\\\\\\"Dinner for Schmucks\\\\\\\\\\\\\\\".

W USA niewielkie wzrosty mimo złych wiadomości z rynku pracy


Mimo opublikowania przez Departament Pracy informacji o wzroście bezrobocia w październiku powyżej poziomu 10 proc. (do 10,2 proc., najwyższego od 1983 r.) indeksy wykazały w piątek niewielkie wzrosty.

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.