Tydzień pod znakiem oczekiwnia na dane z USA


Miniony tydzień na rynku złotego charakteryzował się zwiększoną zmiennością. Poniedziałek przyniósł silne umocnienie polskiej waluty, na fali którego kurs EUR/PLN zniżkował pod poziom 4,1000, osiągając tygodniowe minimum w okolicach 4,0700.

O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów. Chiny i Stany Zjednoczone trzymają się w szachu. Wystarczy kilka komunikatów chińskiego banku centralnego, żeby dolar stracił na wartości. Z drugiej strony Chiny nie chcą wojen celnych w trosce o swój dobrobyt. Dlatego strony muszą się porozumieć - mówi Marcin Kiepas, analityk rynków finansowych X-Trade Brokers PGNiG szacuje na ok. 30 mln euro koszt budowy "polskiej" części gazociągu, który ma połączyć nasz system gazowy z systemem niemieckim, poinformował w poniedziałek wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński.Komisja Europejska zaproponowała we wtorek przyznanie Bułgarii dodatkowych 300 mln euro, by pomóc jej sprostać gospodarczym skutkom wyłączenia elektrowni atomowej w Kozłoduju. O północy rozpoczął się w Budapeszcie bezterminowy strajk komunikacji miejskiej. Kolejny protest rozpoczęli również pracownicy lotniska w stolicy Węgier. Strajkujący domagają się podpisania nowej umowy zbiorowej, która nie dopuści do zwolnień pracowników With reference to numerous media queries concerning today's release of the Polish Press Agency (PAP) on the letter of Ministers of Economy of Lithuania, Latvia, Estonia and Poland containing the proposal of replacing the undersea Northern Gas Pipeline with a overland gas pipeline, the Ministry of Economy informs:

Ceny produkcji przemysłowej w lutym spadły o 2,4 proc. w stosunku do lutego 2009 roku, a w ujęciu miesięcznym ceny produkcji spadły o 0,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Unreal Engine 3, jeden z najchętniej używanych „silników” do gier od dziś jest dostępny dla każdego. Za darmo! Jest tylko jeden haczyk: licencja zabrania wykorzystywać go komercyjnie. 3 listopada br. odbyło się w Ministerstwie Gospodarki inauguracyjne spotkanie Zespołu do spraw Polskiej Energetyki Jądrowej. Obradom przewodniczyła Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej, podsekretarz stanu w MG Hanna Trojanowska.

W tym roku Warszawa jeszcze bardziej się zadłuży, by budować drogi, most i metro. Pożyczki będzie spłacać do 2033 r. Za kilka lat stolicy może grozić inwestycyjny zastój, twierdzi "Życie Warszawy". Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w IV kwartale 2009 roku o 5,9 proc. - podał w piątek Departament Handlu USA w kolejnym wyliczeniu. Stopa bezrobocia w maju wyniosła 11,9 proc. wobec 12,3 proc. w kwietniu - podał w czwartek GUS.Jeżeli w trakcie roku kalendarzowego dochodzi do zmiany wymiaru czasu pracy, w jakim zatrudniony jest pracownik, należy dokonać korekty wymiaru przysługującego mu urlopu wypoczynkowego. Elektrownie atomowe będą najbardziej opłacalne spośród wszystkich elektrowni, które będą budowane po 2010 r. - uważa członek Bundestagu i rzecznik ds. energii niemieckiej grupy parlamentarnej CDU Joachim Pfeiffer. Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

"PB": Mniej pieniędzy z Brukseli


Polityka spójności może paść ofiarą unijnych oszczędności w latach 2014-2020 - przypuszcza "Puls Biznesu"

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,93 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,93 proc., do 5.433,73 pkt. (PAP)

PPWK zmieniło nazwę na MIT


Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję.

Rosja: "Kommiersant": polski gaz z łupków może zagrozić Gazpromowi


Jeśli potwierdzą się szacunki dotyczące zasobów gazu z łupków skalnych w Polsce, to Europa może zmniejszyć swą zależność energetyczną od dostaw z Rosji - pisze we wtorek rosyjski dziennik "Kommiersant".

Jeśli poszukujesz firmy, która dostarczy do ciebie pojemniki na odpady niebezpieczne to dobrze trafiłeś. Możemy z pełnym przekonaniem stwierdzić, że

pojemniki na odpady niebezpieczne

to nasza specjalność. Nasze pojemniki na odpady niebezpieczne posiadają wszystkie możliwe zezwolenia. Produkowane przez naszą firmę pojemniki na odpady niebezpieczne mogą również służyć jako pojemniki na odpady weterynaryjne oraz pojemniki na odpady medyczne.

Minister Grad pozytywnie o nowym kontrakcie gazowym


Minister Skarbu Aleksander Grad zapowiada, że zaakceptuje nową umowę gazową z Rosją i podkreśla, że jest ona korzystna dla Polski – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

ULC: przewoźnik zapłaci więcej za zniszczenie bagażu pasażera


Od 30 grudnia przewoźnicy lotniczy będą płacić pasażerom o 13 proc. wyższe odszkodowania za straty powstałe w wyniku opóźnienia samolotu oraz za zagubienie lub zniszczenie bagażu - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Urzędu Lotnictwa Cywilnego Katarzyna Krasnodębska.

Minister skarbu spodziewa się dużego zainteresowania Tauronem


Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu.

Ekstremalnie niskie stawki na fracht lotniczy po Europie


Czy transport lotniczy po Europie może mieć sens w dobie otwartych granic i 72 godzinnego transit time w ruchu kołowym? Otóż tak, szczególnie dla firm wysyłających ...

Dotychczasowi ministrowie gospodarki


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Oleje Lotosa w sieci Inter Cars


Strategiczna współpraca z Inter Cars Spółka Lotos Oil podpisała umowę o strategicznej współpracy w rozwoju handlu i dystrybucji z Inter Cars. Sieć Inter Cars jest największym dystrybutorem ...

Finlandia gotowa zgodzić się na Nord Stream


Finlandia jest gotowa zezwolić na budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream, który ma przechodzić przez jej strefę ekonomiczną - podała w piątek fińska państwowa sieć radiowo-telewizyjna YLE.

MG: Komitet ds. euro rozpoczął działalność


Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. euro rozpoczął działalność. W piątek odbyło się jego pierwsze posiedzenie - poinformowało ministerstwo finansów w komunikacie.

WWF: Kopenhaga zmierza do porażki


Teksty porozumienia klimatycznego, które na Szczycie Klimatycznym trafiły dziś do rąk ministrów, a później do światowych przywódców, zawierają wciąż zbyt mało konkretów - alarmuje WWF.

Zwycięzca Single Market Award 2009 wyłoniony


W dniu 14 października 2009 r. podczas nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności odbywającego się w Szwecji, ogłoszono zwycięzcę Single Market Award 2009.

Powstanie Laboratorium Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH


Nowoczesne Laboratorium Edukacyjno-Badawcze Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii AGH powstanie w Miękini k. Krzeszowic w Małopolsce. Koszt inwestycji to ponad 7 mln zł, z czego ponad 4,6 mln zł będzie pochodzić z środków UE.

Partnerstwo w inicjatywie E-Freight


Założeniem projektu propagowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszeni Transportu Lotniczego (IATA) - jest ograniczenie, a w efekcie całkowita likwidacja dokumentacji papierowej, która wraz z ładunkiem trafia na pokłady ...

UE. Reforma telekomunikacji - dostęp do internetu prawem obywatela


Parlament Europejski niemal jednogłośnie zatwierdził we wtorek wielką reformę prawa telekomunikacyjnego UE. Tym samym zakończył kilkumiesięczny unijny spór o to, czy i kiedy można odcinać obywatelom dostęp do internetu.

Coraz więcej klientów likwiduje rachunki w szwajcarskich bankach


W czasie gdy gazety pisały o ujawnianiu szwajcarskich kont Amerykanów chcących ukryć swój majątek przed fiskusem, banki w Szwajcarii traciły znacznie bogatszych klientów z Europy, pisze The Wall Street Journal.

Marszałek obiecuje pomoc w sprawie budowy S3


Budowa drogi szybkiego ruchu S3 od Gorzowa do Nowego Miasteczka może się opóźnić o kilka miesięcy i zostanie otwarta po mistrzostwach Euro 2012. Konsekwencje takiego opóźnienia ...

Rosjanie wyłączyli jeden z reaktorów nieopodal Petersburga


Jak wynika z informacji przekazanych przez rzecznika Leningradzkiej Elektrownii Atomowej, przyczyną awarii wybuch pompy chłodzącej reaktor. Władze zapewniają, że nie doszło do znaczącego wycieku materiałów radioaktywnych - podał portal gazeta.pl powołując się na AFP.

Kolejne wyroki w sprawie nieprawidłowości przy ubezpieczaniu Elektrowni Opole


Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, w dniu wczorajszym Sąd Okręgowy w Opolu skazał Tomasza R. i Marlenę L. na kary sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz 500 zł grzywny.

Dyrektywa ROHS 2002/95/WE (Ograniczenie użycia substancji niebezpiecznych)


Grupa Lotos obniżyła w piątek ceny paliw


Grupa Lotos obniżyła w piątek ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów spadła cena hurtowa benzyny bezołowiowej 95, 95AL oraz 98. Z kolei cena oleju napędowego zmalała o 14 zł na tysiąc litrów, a oleju opałowego - o 20 zł na tysiąc litrów.

Mostostal Zabrze miał 4,23 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r., spadek o 55,2% r/r


Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że podczas wtorkowego posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego przedstawi wstępny pakiet reform finansów i będzie chciał poznać jego stosunek do tych propozycji.

Przebijają Depardieu! Zapłacą za przeniesienie ROR-u nawet 600 zł!


Alior Bank przelicytował Gerarda Depardieu, który w telewizyjnych reklamach obiecuje 100 zł za każde założone konto w banku BZ WBK. W czwartek Alior ogłosi promocję, w której za przeniesienie konta i polecanie usług banku innym będzie można zarobić nawet 600 zł!.

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.