GUS o PKB w II kw. 2009


W II kwartale 2009 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2000) wzrósł realnie o 0,5% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 1,4% (w I kwartale wzrost w skali roku o 1,7%) - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Prezes holenderskiej firmy gazowniczej Gasunie, Marcel Kramer zajmie również stanowisko szefa spółki South Stream – donosi „Rzeczpospolita”. Stosowanie przez Federację Rosyjską ceł w handlu z Białorusią utrudnia prowadzenie rozmów w sprawie wejścia unii celnej do Światowej Organizacji Handlu - powiedział Anton Kudasov, zastępca ... Czy setki tysięcy lokatorów spółdzielczych, którzy wykupili swoje mieszkania, faktycznie są ich właścicielami?Już za tydzień rozpoczną się prace budowlane przy wiadukcie nad torami kolejowymi w Ustce. Budowa nowego obiektu ma się zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. Łączny koszt ... - Cyfrowy Polsat planuje, że przyszłoroczne inwestycje, z wyłączeniem zakupu dekoderów, wyniosą około 5 proc. przychodów i będą zbliżone do tegorocznych około 60 mln zł - poinformował PAP Dominik Libicki, prezes spółki. Spotkanie z wiodącymi austriackimi przedsiębiorcami, rozmowy z federalnym ministrem gospodarki Reinholdem Mitterlehnerem i wicekanclerzem, ministrem finansów Josefem Pröllem oraz otwarcie konferencji poświęconej polsko-austriackiej współpracy gospodarczej – to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka 21 i 22 października br. w Wiedniu.

Deficyt budżetowy Polski w 2011 roku będzie na pewno niższy, niż zakładała ustawa budżetowa na 2010 r. - zapewnił wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Dodał, że nie obawia się obniżenia ratingu Polski

Szwedzka prasa dotarła do dokumentu opisującego plany rozwoju Saaba do 2016 roku. Dlaczego państwo ma być właścicielem producenta sieci rybackich? - pyta Ministerstwo Skarbu Państwa i konsekwentnie sprzedaje małe i średnie spółki.

Zaledwie 48 dni pozostało do rozpoczęcia w Kopenhadze Szczytu Klimatycznego, na którym podpisane ma zostać nowe porozumienie o ochronie klimatu. Tymczasem ministrowie finansów UE, którzy spotkali się dziś w Luksemburgu, nie zdołali określić jakie fundusze Unia jest gotowa przeznaczyć na wsparcie krajów rozwijających się w walce ze zmianami klimatu. Komunikat w sprawie formalnych wymogów dotyczacych wniosków składanych do organu kontroli obrotu, tj. Ministra Gospodarki. Jeszcze w piątek bank centralny interweniował na rynku walutowym, by osłabić złotego, który w ostatnim czasie zyskiwał na wartościW kwietniowym sondażu Centrum Badania Opinii Publicznej za rezygnacją ze złotego opowiedziało się 41 proc. Polaków. Przeciw była niespełna połowa z nas Pracodawcy oraz związkowcy z Komisji Trójstronnej sceptycznie odnoszą się do zaproponowanych w ubiegłym tygodniu zmian w systemie emerytalnym. Podczas poniedziałkowego posiedzenia ich przedstawiciele zwrócili się do minister pracy Jolanty Fedak o pisemne stanowisko resortu w tej sprawie wraz z uzasadnieniem. 5 maja miejska kasa Los Angeles będzie świeciła pustkami - uważa kontrolująca miejskie finanse Wendy Greuel, która wysłała list do rady miasta z prośbą o przetransferowanie 90 mln dolarów z miejskiego funduszu rezerwowego na opłacenie wszystkich rachunków i niezbędnych wydatków

Bank Światowy chwali Polskę za działania antykryzysowe


Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, którego gospodarka wzrosła w ostatnich trzech kwartałach. Było to możliwe dzięki silniejszym fundamentom gospodarki, płynnemu kursowi walutowemu oraz szybkiej odpowiedzi polskich władz na kryzys - czytamy w najnowszym raporcie Banku Światowego dotyczącym 10 nowych postkomunistycznych krajów członkowskich UE.

Niemcy.Bezrobocie nieoczekiwanie spadło


Odnalazła się poszukiwana w okolicach Sieradza młoda kobieta, uprowadzona przez męża - informuje reporterka RMF FM. Policjanci zabrali ją do domu. 32-latkę uprowadził mąż, z którym jest w separacji. 45-letni mężczyzna ma zarzut znęcania się nad żoną i zakaz zbliżania się do niej.

Jak ministrowie spółkę zakładali


Ministrowie najpierw powołali do życia spółkę, która miała kupić samoloty dla VIP-ów. Cała koncepcja okazała się sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Spółkę więc zlikwidowano, zostawiając na lodzie prywatne firmy, które dla niej pracowały.

Orbis wycofuje się z przewozów międzynarodowych


- Grupa kapitałowa Orbis SA sprzedała markę INTER Bus i tym samym wycofała się z segmentu międzynarodowych przewozów autokarowych - podała spółka w komunikacie prasowym

Prokom chce od Polnordu dywidendę w wysokości 2,05 zł na akcję


Produkcja przemysłowa we Francji w kwietniu 2010 r. niespodziewanie spadła o 0,3 proc. mdm, po wzroście w marcu o 1,3 proc., po korekcie - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro statystyczne INSEE.

Hydrobudowa Polska miała 16,62 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 9,8% r/r




Złoty pozostał stabilny we wtorek, może zyskiwać w najbliższych dniach


Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,01 proc. do 24.113,63 pkt. (PAP)

Senat uchwalił nowelizację ustawy o podatku VAT


Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

MSP: od początku roku ponad 4 mld zł przychodów z prywatyzacji


Ponad 4 mld zł wyniosły od początku roku do końca lutego przychody z prywatyzacji - poinformowało we wtorek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Niemcy. "FAZ" o protestach ws. budowy A-2 przez Chińczyków


Uratowało nas zacofanie


Europa powoli dźwiga się z największej od lat recesji. Polskie firmy i cała nasza gospodarka do tej pory radziły sobie z nią doskonale, ale eksperci ostrzegają, że na odtrąbienie sukcesu jeszcze nieco za wcześnie.

Wzrosty w USA pomogą WIG20, ale jest wyraźny sygnał rozpoczęcia korekty


Grupa Lotos podwyższyła w piątek ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95, 95AL oraz 98.

GM nie zamknie żadnej fabryki Opla w Niemczech


Niemcy mogą odetchnąć z ulgą - GM nie zamknie za Odrą żadnej z czterech tamtejszych fabryk Opla.

Wartość aktywów funduszy inwestycyjnych przekroczyła 100 mld zł


W marcu 2010 r. aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wzrosły o 6,35 mld zł. To najlepszy wynik od lata 2007 r.

"DP"" Prywatnym helikopterem pod Tatry


Władze Zakopanego planują budowę lądowiska dla prywatnych helikopterów - informuje "Dziennik Polski". Spośród kilkunastu osób zainteresowanych takim sposobem podróży pod Tatry są podobno najbogatsi Polacy.