Słowacja: zniesiono zakaz lotów na wschodzie kraju


Słowacja całkowicie otworzyła wschodnią część swej przestrzeni powietrznej, a loty nad pozostałym terytorium państwa dozwolone są na wysokościach powyżej 7500 metrów - poinformował słowacki Urząd Lotniczy.

22 lata przykute łańcuchem, bez łóżka, bez fachowej opieki. Tak potraktował swoje dwie córki 70-letni dziś Albańczyk. Twierdzi, że nie dawał sobie rady z chorymi psychicznie i agresywnymi kobietami. Osiem izraelskich rakiet spadło wieczorem w pobliżu miejscowości Hula, w południowym Libanie, przy granicy z Izraelem - podało źródło w libańskich służbach bezpieczeństwa. Nieco wcześniej na terytorium północnego Izraela spadła rakieta typu katiusza. W Madrycie rozpoczęła się w piątek dwudniowa konferencja "Europa solidarna z Kubą" z udziałem kubańskich dysydentów, europejskich polityków i dziennikarzy. W sobotę na jej forum wystąpi b. prezydent Polski, Lech Wałęsa.Amerykańska firma Cybersitter LLC, której program komputerowy pomaga rodzicom kontrolować, co ich dzieci mogą oglądać w internecie, pozwała we wtorek rząd chiński do sądu w Los Angeles, zarzucając Pekinowi piractwo. Przygotowania do nowego sezonu piłkarze ręczni Piotrkowianina Piotrków Trybunalski rozpoczną 14 lipca bez pięciu graczy z dotychczasowego składu. Ma ich zastąpić czterech nowych zawodników. Minimalną szansę dają lekarze Karolowi Bieleckiemu na powrót na parkiet po urazie i dwóch operacjach oka. Rozgrywający polskiej reprezentacji piłkarzy ręcznych zapowiedział walkę, a w poniedziałek w Heidelbergu rozpoczął rehabilitację.

- Nie da się ukryć, Piotr Nowak jest moim faworytem - przekonuje Roman Kosecki, zapytany o swojego kandydata na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Były kadrowicz właśnie w swoim koledze z boiska widzi idealną osobę do zastąpienia w przyszłości Stefana Majewskiego.

60 mln euro trafi do Fundacji Auschwitz-Birkenau od niemieckiego rządu federalnego i krajów związkowych. Pieniądze mają pomóc w konserwacji pozostałości po byłym hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Łukasz Kubot z Austriakiem Oliverem Marachem zajmują szóste miejsce, a Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski plasują się na 13. pozycji w najnowszym notowaniu rankingu tenisowych debli. Prowadzą amerykańscy bliźniacy Bob i Mike Bryanowie.

Premier Donald Tusk w swoim ostatnim dniu pobytu na Kaukazie przybył do Erywania, gdzie spotka się m.in. z premierem Armenii Tigranem Sarkisjanem, prezydentem Serżem Sarkisjanem oraz zwierzchnikiem Kościoła ormiańskiego, katolikosem Karekinem II. Otwarcie pierwszej publicznej, ale płatnej toalety w Toronto stało się jednym z najważniejszych tematów tygodnia w Kanadzie. Mer miasta niesiony sukcesem zapowiedział już otwarcie kolejnych 20. Aż 11 milionów Ukraińców zasiadło przed telewizorami, by zobaczyć wystąpienie kandydatki na prezydenta Ukrainy i obecnej premier Julii Tymoszenko - podsumowała we wtorek ukraińska państwowa telewizja. Pierwotnie poniedziałkowe wystąpienie miało być politycznym starciem z rywalem, jednak Wiktor Janukowycz nie przyszedł do studia.Milicja w Wołgogradzie, w Rosji, bada sprawę napadu, który zorganizowało dwóch poborowych – informuje serwis newsru.com. W czasie podróży pociągiem do jednostki, w której mieli odbyć służbę, na jednym z przystanków poborowi wyszli z pociągu, aby przejść się po mieście i jednocześnie coś ukraść. Prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że jego miasto chce być współorganizatorem mistrzostw świata siatkarzy w 2014 roku. Kubański dysydent Guillermo Farinas, który od 15 dni nie je i nie pije, został w czwartek przyjęty na oddział intensywnej terapii szpitala w mieście Santa Clara po tym, jak stracił przytomność - poinformowali jego bliscy. Wczoraj Farinas rozmawiał telefonicznie z Lechem Wałęsą; w czasie rozmowy Kubańczyk poprosił byłego prezydenta Polski, by ten "złożył kwiaty na jego grobie".

Szef MKOl uspokaja: Zawody niezagrożone


- Zawody olimpijskie na Cypress Mountain nie są zagrożone - zapewnił przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Jacques Rogge. Kłopoty czekają w weekend alpejczyków.

Borys: Mińsk zmusza Polaków by podpisywali apel


Prezes nieuznawanego przez Mińsku Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys powiedziała we wtorek PAP, że białoruskie władze zmuszają Polaków do podpisywania apelu do władz RP, opublikowanego w zeszłym tygodniu w oficjalnej agencji BiełTA.

PLKK: Zwycięstwa Blach i Artego


Zespoły walczące o utrzymanie się w Polskiej Lidze Koszykówki Kobiet rozegrały kolejną serię spotkań. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwa odniosły z Blachy Pruszyński Lider Pruszków i INEA AZS Poznań.

Iran gotowy do rozmów z MAEA


Iran nie dał jeszcze ostatecznej odpowiedzi na przedstawioną przez Międzynarodowa Agencję Energii Atomowej (MAEA) propozycję porozumienia dotyczącą paliwa nuklearnego i jest przygotowany na kolejne rozmowy w tej sprawie, uwzględniające jego gospodarcze i techniczne obawy - poinformowała agencja IRNA, powołując się na dobrze poinformowane źródła.

"Odrażające" badania z udziałem zwierząt


W tajnym laboratorium brytyjskiego rządu, używa się żywych zwierząt, świń, aby zbadać efekt ataków terrorystycznych na cele cywilne – podaje The Sunday Times.

Ukraina: 18. rocznica uzyskania niepodległości


Wojskową paradą z udziałem prawie czterech tysięcy żołnierzy, przelotem największego w świecie samolotu oraz próbą obalenia stojącego w centrum Kijowa pomnika Lenina upamiętniono na Ukrainie 18. rocznicę niepodległości państwowej.

Mecze w 3D? Już niedługo!


Na razie tylko w Wielkiej Brytanii, ale niedługo na całym świecie będzie można oglądać sport w trzech wymiarach. Telewizja Sky już w tym roku wprowadza usługę, dzięki której - na specjalnym telewizorze i w specjalnych okularach - będzie można oglądać mecze piłki nożnej w technologii 3D.

Finał Challenge Cup: MMTS - Sporting 25:27


Rewelacyjny wicemistrz Polski MMTS Kwidzyn przegrał we własnej hali pierwszy mecz finału Challenge Cup ze Sportingiem Lizbona 25:27 i ma niewielkie szanse na zdobycie europejskiego trofeum. Rewanż 29 maja w Lizbonie.

Skandal w Niemczech. Inne szczepionki dla rządu


Członkowie niemieckiego rządu mogą otrzymać inne szczepionki przeciwko nowej grypie, niż te zamówione w celu masowych szczepień - podał w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel". Decyzja ta spotkała się z ostrą krytyką oraz zarzutami o dyskryminację.

Problemy litewskich Polaków znikną w tym roku?


Premier Litwy Andrius Kubilius poinformował, że problemy litewskich Polaków dotyczące używania języka polskiego zostaną rozstrzygnięte w tym roku; kwestia pisowni nazwisk polskich - w najbliższym czasie, a możliwość dwujęzycznych napisów - jesienią.

7-latek zebrał ponad 72 tys. funtów dla Haiti


Siedmioletni Charlie z Londynu zebrał ponad 72 tys. funtów na pomoc dla dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti, ogłaszając, że odbędzie sponsorowaną przejażdżkę rowerową na ten cel i apelując o datki dla UNICEF - podał portal BBC News.

Europa pod śniegiem. Może być jeszcze zimniej


Silne mrozy i obfity śnieg w wielu miejscach Europy utrudniły ruch na drogach i transport lotniczy. Fala chłodów oczekiwana jest w wielu krajach, a w Wielkiej Brytanii tegoroczna zima jest najostrzejsza od 30 lat.

Iran: Samochód Karubiego ostrzelany


Samochód jednego z przywódców irańskiej opozycji Mehdiego Karubiego został ostrzelany w nocy z czwartku na piątek na północy kraju. Karubi, były przewodniczący parlamentu, nie został ranny - podała w piątek jego strona internetowa Sahamnews.

Rośnie liczba ofiar nawałnicy na Maderze


Rzeczniczka rządu regionalnego Madery wyraziła przypuszczenie, że liczba śmiertelnych ofiar nawałnicy przekroczy pięćdziesiąt.

Grupa E: Japonia - Kamerun


Wyniki ostatnich sparingów wskazują, że Japonia i Kamerun nie odegrają znaczących ról w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. Do ich pierwszego w historii bezpośredniego meczu w finałach MŚ dojdzie w poniedziałek, 14 czerwca, w Bloemfontein (godz. 16.00).