Browar Rock Festival: Znamy finalistów!


Od art rocka po hardcore - szansę zaprezentowania się podczas Browar Rock Festival w Żywcu (14 maja) otrzymuje ośmiu wykonawców prezentujących różne odmiany muzyki rockowej.

Nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy Aerosmith. Oficjalnie nie ma potwierdzenia tego, że wokalista Steven Tyler odszedł z zespołu, choć podobno jego (byli?) koledzy rozważają nawet zakończenie kariery. Homer Simpson został okrzyknięty "Honorowym Australijczykiem Roku". Trzeci sezon "Czystej krwi" wystartuje 13 czerwca - ogłosiła stacja HBO. Nie zobaczymy w nim Carrie Preston.



Robbie Williams dołączył do grona gwiazd, które z inicjatywy Simona Cowella nagrają charytatywny singel. Muzycy przygotują własną interpretację "Everybody Hurts" grupy R.E.M. Al Atkins, pierwszy wokalista Judas Priest, zakończył nagrania sześciu utworów na debiutancki album swojej grupy Holy Rage. Tom Wilkinson, Evan Rachel Wood, Kevin Kline i Alexis Bledel zagrają u boku Robin Wright Penn i Jamesa McAvoya w dramacie "The Conspirator".

Kasia Popowska, jedna z wokalnych rewelacji "Mam talent", podpisała kontrakt na wydanie debiutanckiej płyty.

Sandra Bullock, która jest jedną z faworytek tegorocznych Oscarów, dostąpiła w sobotę, 6 marca, wątpliwego zaszczytu zostając laureatką Złotej Maliny, w kategorii najgorsza aktorka roku. Za najgorszy film uznano produkcję "Transformers: Zemsta upadłych" . Z okazji 15-lecia Gutek Film na rynku pojawiły się specjalne wydawnictwa dostępne tylko w sieci skleów Empik.

Słynna bordowa sukienka Gucciego, w jakiej Salma Hayek zaprezentowała się na premierze filmu "Robin Hood" w Cannes, została zlicytowana. Pieniądze z licytacji zostały przekazane na rzecz Haitian Relief Organisation, którą wspierają również Penelope Cruz i Sean Penn. Fergie, wokalistka The Black Eyed Peas, w wywiadzie dla "Times of London" opowiedziała otwarcie o swojej wyczerpującej walce z uzależnieniem od narkotyków. Dominic Miller Band po raz pierwszy zagra w Polsce. Artyści wystąpią w Warszawie, Chełmie Lubelskim, Kielcach i Sopocie.



"One more before I die" - tymi słowami brytyjski muzyk Matt Elliott zapowiedział ostatni utwór katowickiego koncertu, inaugurującego festiwal Ars Cameralis. Samobójcza atmosfera jego muzyki kontrapunktowana jest subtelnym, czarnym poczuciem humoru. Minister spraw zagranicznych Francji, Bernard Kouchner uznał za "osobliwe" nowe oskarżenie pod adresem Romana Polańskiego. Wątpliwości w tej sprawie nie kryli też obecny i były minister kultury: Frederic Mitterrand i Jacques Lang. Trzecia seria popularnego jedynkowego serialu "Ojciec Mateusz" będzie obfitować w niespodziewane zdarzenia.

"Mam talent!": tak w castingach występowali uczestnicy trzeciego półfinału!


W sobotni wieczór (TVN, godz. 20.00) zmierzą się ze sobą uczestnicy trzeciego półfinału programu "Mam talent!". Zanim przyjdzie nam podziwiać ich występy na żywo - chcieliśmy przypomnieć castingowe występy naszych bohaterów, które dały im uznanie jurorów i awans do dalszej tury!

Tylko Robert Downey Jr. może zagrać szefa "Playboya"


Hugh Hefner, szef magazynu "Playboy" jest przekonany, że tylko Robert Downey Jr. może zagrać go w filmie o jego życiu.

Jay-Z może być lepszy niż The Beatles


Nowojorski gwiazdor rapu, Jay-Z, przygotowuje się do premiery nowej, już jedenastej studyjnej płyty "The Blueprint 3". Artysta nie ma wątpliwości, że jest najważniejszą postacią w świecie hip-hopu i przekonuje, że jeszcze nie raz wszystkich zadziwi.

The Doors mają kolejnego wokalistę


Klawiszowiec Ray Manzarek i gitarzysta Robby Krieger zaprosili wokalistę grupy Steelheart, Miljenko Matijevica, by zaśpiewał z nimi piosenki The Doors. Projekt będzie występował pod nazwą Manzarek-Krieger.

Chopin i jazz


W maju do sklepów trafi nowy album "następcy Oscara Petersona" - Petera Beetsa, zatytułowany "Chopin Meets Blues" - w całości poświęcony jazzowym interpretacjom utworów Chopina. Beets zagra też koncert w Polsce.