We wtorek na tory nie wyjedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio


We wtorek znów nie pojedzie kilkadziesiąt pociągów InterRegio Przewozów Regionalnych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski. Spółka wznowiła w ostatni weekend część zawieszonych połączeń.

Chociaż obywatele UE coraz chętniej korzystają z zakupów w internecie, opublikowany w czwartek przez Komisję Europejską raport pokazuje, że najczęściej - wbrew idei ponadgranicznego internetu - mogą korzystać jedynie z krajowych sklepów on-line. 6900 dolarów - tyle kosztował sprzedany niedawno spory dom na przedmieściach amerykańskiego Detroit. To nie wyjątek. Okazji tego typu jest więcej. Wszystkiemu winny jest oczywiście kryzys na amerykańskim rynku nieruchomości. Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o Narodowym Banku Polskim, która doprecyzowuje reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci - poinformowała Kancelaria Prezydenta.Wydatki amerykańskich konsumentów we wrześniu spadły o 0,5 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosły o 1,4 proc. po korekcie - poinformował w piątek Departament Handlu USA. KBC w ramach planu strategicznego planuje sprzedać spółkę Żagiel, należącą do grupy kapitałowej Kredyt Banku - poinformował KBC w środowym komunikacie. Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała w czwartek, że nie widzi szans, by na szczycie G20 w Toronto doszło do porozumienia w sprawie nałożenia globalnego podatku od transakcji finansowych.

Automaty do niskich wygranych należące do firmy kontrolowanej przez Ryszarda Sobiesiaka służyły do oszukiwania fiskusa - pisze "Dziennik", powołując się na ustalenia prokuratury. Automaty przerabiano, by pozwalały na zabawę o duże wygrane

W materiałach CBA dotyczących stoczni w Gdyni i Szczecinie pojawiają się nazwiska ministra skarbu Aleksandra Grada i zdymisjonowanego wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda - informuje sobotnia "Rzeczpospolita". Z informacji gazety wynika, że CBA próbowało wyjaśnić, czy z gdyńskiego zakładu wyprowadzano pieniądze. Porozumienie ministrów finansów Unii Europejskiej w sprawie utworzenia stałego mechanizmu pomocy dla krajów strefy euro będących w potrzebie, o wartości 750 mld euro, poprawiło nastroje na rynkach finansowych.

Akcje chińskich deweloperów i australijiskich spółek surowcowych ciągnęły w górę giełdowe indeksy. W tym tygodniu do defensywy mogą przejść inwestorzy uciekający od ryzyka, którzy w ostatnich dniach wycofywali kapitał z rynków wschodzących i surowcowych. Banki kuszą swoich klientów nie tylko niskimi opłatami czy wysokim oprocentowaniem. Sposobem na przyciągnięcie klienta może być… sofa albo jeep. Dla rynków finansowych w piątek istotne będą dane z rynku pracy w USA. Dane te będą miały wpływ na notowania złotego oraz polskich obligacji - uważają analitycy.Prezes brytyjskiej sieci sklepów Marks&Spencer, Stuart Rose, zgodził się na zmniejszenie o 1/4 swoich zarobków. Prezes ma z czego rezygnować, bo dotąd jego roczne zarobki stanowiły równowartość sumy 1,29 miliona euro. - Do tej pory nie znamy stanowiska rządu. Z niepokojem i zainteresowaniem czekamy na te rozmowy - mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz przed dzisiejszymi negocjacjami z rządem w sprawie podwyżek w oświacie. Wczoraj minister Michał Boni dał do zrozumienia, że pracownicy oświaty muszą zapomnieć o przyszłorocznych podwyżkach na poziomie uzgodnionym w zeszłym roku. Dziś środa, dzień publikacji danych o stanie zapasów ropy i paliw w USA za zeszły tydzień. Handel będzie się na razie toczył swoim rytmem, a i tak najprawdopodobniej o wyniku sesji zadecydują ostatecznie właśnie te dane.

Będzie 10. kolejny tydzień zwyżki na rynkach akcji?


Po kolejnej zwyżce na naszym rynku akcji, która wyprowadziła WIG powyżej 44 tys. pkt i bardzo dobrej wczorajszej sesji w Ameryce, w czasie której S&P 500 przekroczył 1200 pkt, początkowy wzrost podczas dzisiejszych notowań może wydawać się rozczarowujący.

Amerykanie znowu lubią wielkie bryki


Dilerzy samochodowi w USA zacierają ręce – w maju Amerykanie kupili o 19 procent aut więcej niż rok wcześniej. To już siódmy z rzędu miesiąc na plusie. Sprzedaż w górę pociągnęło zainteresowanie ciężarówkami i SUV-ami, a także hojność agencji rządowych i wypożyczalni aut, które odświeżają flotę.

Na rynkach ryzyko rośnie


Nie widać zdecydowanej chęci do pozbywania się akcji, więc tendencja wzrostowa w dalszym ciągu wydaje się niezagrożona.

Czerwona karnawałowa sesja


Na pierwszy rzut oka wyniki karnawałowej sesji mogą wywołać przerażenie (Dow Jones -1,14%, S&P500 -1,00%, Nasdaq -0,97%). Tym niemniej, mając na uwadze największe, roczne zyski od 2003 roku nic dziwnego, że giełdowi inwestorzy zamiast na Wall Street, dzień spędzili w domu strojąc się na zabawę sylwestrową.

PGE planuje dużą emisję


PGE planuje, obok zapowiadanej wcześniej emisji euroobligacji, przeprowadzenie też emisji obligacji na rynku krajowym - poinformował w środę dziennikarzy wiceprezes PGE Wojciech Topolnicki.

Członek RPP stawia ultimatum


Członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski grozi swoją rezygnacją, jeśli rząd zgodzi się z Zarządem NBP i zaakceptuje mniejszą wpłatę do budżetu z zysku Banku.

Wybory prezydenckie część II


W związku z ogromnym zainteresowaniem naszą wcześniejszą publikacją i licznymi pytaniami internatów odnośnie zbliżających się wyborów prezydenckich, poniżej przedstawiamy dodatkowe informacje na temat m. in. możliwości głosowania w wyborach prezydenckich poza granicami Polski, a także głosowania przez pełnomocnika.

Nieudany atak na nowe szczyty indeksów


Po bardzo udanej środowej sesji na GPW czwartek przyniósł schłodzenie nastrojów i spadki wszystkich indeksów. Początek handlu nie zapowiadał przeceny, gdyż dobra globalna atmosfera zachęciła już od rana popyt do większej aktywności.

MF: Kolejne 83 mln zł dla policji


Kolejne dodatkowe 83 mln zł przekazało policji Ministerstwo Finansów. Pieniądze te pozwolą na wypłacenie wszystkich świadczeń należnych funkcjonariuszom w tym roku - poinformował w środę PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. W sumie w grudniu policja dostała dodatkowo 205 mln zł.

Mocniejszy dolar może osłabiać złotego


Jeśli kontynuowane będzie umocnienie dolara wobec euro, to można oczekiwać osłabienia złotego w kierunku 4,25/EUR - prognozują ekonomiści. Szansą na wzrost wartości PLN będą dane o produkcji przemysłowej w listopadzie. Na rynku długu spodziewany jest wzrost poziomów rentowności.

USA: pesymistyczne prognozy ekonomistów na nową dekadę


Amerykańscy ekonomiści przewidują anemiczny wzrost gospodarki Stanów Zjednoczonych w nadchodzącym dziesięcioleciu po wyjściu z obecnej recesji.

Boni i Rostowski z szansą na tekę premiera


Jeżeli Donald Tusk zostanie prezydentem, jego miejsce w kancelarii premiera zajmie Jacek Rostowski lub Michał Boni - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej".

Totalizator przesadził z ceną


Duże telewizje nie chcą emitować "Studia Lotto" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Kontrowersje dotyczą ceny emisji.

Komisja finansów za pożyczkami z budżetu dla BGK


Sejmowa komisja finansów przyjęła w środę poselski projekt zmian w ustawie o Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt pozwala ministrowi finansów udzielić z budżetu państwa pożyczkę dla BGK. Posłowie jeszcze na tym posiedzeniu mogą zająć się II czytaniem tego projektu.

Odejdźcie z pracy sami, dostaniecie więcej!


Pionier internetu - AOL - rozwodzi się z Time Warner Inc. Chcąc zaoszczędzić 300 mln USD zwolni 2,5 tys. pracowników czyli jedną trzecią zatrudnionych. Cięcia kosztów są drastyczne, ale niezbędne - koszty restrukturyzacji to 200 mln USD.

Stopa bezrobocia w USA w marcu 9,7 proc., przybyło 162 tys. miejsc pracy


Stopa bezrobocia w USA w marcu wyniosła 9,7 proc., wobec 9,7 proc. w lutym - podał w piątek amerykański Departament Pracy w komunikacie.

Irlandzki gigant stawia na Polskę


Ryanair - największa tania linii Europy obok easyJet - walczy o klientów w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zaskakująca determinacja polskich firm


Determinacja dużych przedsiębiorstw w integracji walutowej jest zaskakująca. Dla euro zniosą wiele. Pięciu na sześciu prezesów zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodziłoby się na powrót kryzysu - informuje "Puls Biznesu".

Asia shares up, banks shrug off China policy move


Asian shares leapt to a three-week high on Wednesday, powered by financial and resource shares after investors bought commodities on a weaker dollar, while Hong Kong shares shrugged off China's latest move to temper robust lending.

Słabnie aktywność inwestorów


Poniedziałkowa sesja minęła w spokojnym stylu. Wszystkie warszawskie indeksy znalazły się nad kreską. Martwi jednak poziom aktywności inwestorów.

USA jeszcze długo "pochodzą" na mini-stopach


- Rezerwa Federalna nie zamierza w najbliższym czasie podnosić stóp procentowych - powiedział podczas swojego wystąpienia przed Kongresem USA szef Fed Ben Bernanke. Ponieważ rynki czekały na taką deklarację, to nie wywołała ona żadnych poważnych ruchów na wykresach indeksów.

Wyniki Arctic Paper


- W drugim kwartale tego roku Arctic Paper może mieć lekko ujemny wynik skonsolidowany. Spółka spodziewa się poprawy wyników od trzeciego kwatału, jednak ocenia, że w całym 2010 roku rezultaty będą gorsze rok do roku po stronie zysków i przychodów - poinformował prezes spółki Michał Jarczyński.

Pierwsze czytanie budżetu UE; 1,5 mld euro na finansowanie planu uzdrowienia gosp.


1,5 mld euro na sfinansowanie planu uzdrowienia gospodarki oraz 300 mln euro na wsparcie sektora mlecznego - to niektóre z przyjętych w czwartek przez Parlament Europejski poprawek do przyszłorocznego budżetu UE.

8,5-proc. podatek obejmie też nieruchomości komercyjne


8,5-proc. podatek ryczałtowy będzie dotyczył nie tylko dochodów z najmu mieszkań, ale także m.in. nieruchomości komercyjnych czy wynajmu powierzchni reklamowej - wynika z informacji Ministerstwa Finansów przesłanej we wtorek PAP.

Rosjanie prędko do Sztokmana nie sięgną


Rosja przekłada rozpoczęcie wydobycia gazu z gigantycznego złoża Sztokman na Morzu Barentsa. Teraz zapowiadają, że eksploatacja pola ruszy dopiero w latach 2016-17, a nie jak dotychczas planowano w latach 2013-14.

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.