Gudzowaty: nie poprę wyjścia Gas Trading z EuRoPol Gazu


Na pewno nie poprę wyjścia Gas Trading z EuRoPol Gazu. Choćby dla zasady - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Aleksander Gudzowaty, dyrektor generalny Bartimpeksu.

Dynamika PKB w III kwartale 2009 r. wyniesie ponad 1 proc., zaś dane o sprzedaży podane przez GUS są dobrym sygnałem dla gospodarki - ocenił w rozmowie z PAP szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni. Minione dni przyniosły powrót do tendencji wzrostowej złotego po kilku tygodniach niepewności. Tom Wilkinson, Evan Rachel Wood, Kevin Kline i Alexis Bledel zagrają u boku Robin Wright Penn i Jamesa McAvoya w dramacie \\\\\\\\\\\\\\\"The Conspirator\\\\\\\\\\\\\\\".Koncern energetyczny Enea miał 392 mln zł zysku po pierwszym półroczu - poinformowała spółka. Organizacja płatnicza Visa chce podwoić w Polsce liczbę punktów akceptujących karty płatnicze. Na program zrzucą się banki. W sumie wyłożą 200 mln zł. Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, gruzińskie media poinformowały o podłożeniu bomby pod gazociągiem „Tbilisi-Mozdok".

Reprezentacja Irlandii zmierzy się 14 i 18 listopada z Francją w meczach barażowych o prawo gry na przyszłorocznym mundialu. Irlandzki bramkarz, Shay Given twierdzi, że to ich rywale są faworytem przed pierwszym spotkaniem.

Ubezpieczeniowi oszuści masowo przerzucają się z polis majątkowych na życiowe. "Puls Biznesu" pisze, że co roku oszukują ubezpieczycieli na 7,5 miliarda. W 2008 roku wykryto 2,6 tysięcy przestępstw tego typu. Według gazety jest ich 200 razy więcej. - Konfederacja Pracodawców Polskich popiera pomysł uporządkowania ewidencji obrotu w systemie ochrony zdrowia poprzez wprowadzenie kas fiskalnych, ale tylko wtedy, gdy towarzyszyć mu będzie wprowadzenie 7% ...

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", liczba jednorękich bandytów spadła o połowę. Ich miejsce zaczynają zajmować jednak maszyny połączone z internetem. Dziennik wyjaśnia, że uchwalona po wybuchu afery hazardowej ustawa zwiększająca opłatę miesięczną za każdy automaty o niskich wygranych spowodowała spadek ich liczby. Opłata wzrosła ze 180 euro do 2 tysięcy złotych Zarząd poznańskiej spółki H. Cegielski przygotowuje dla Bangladeszu oferty na budowę czterech elektrowni napędzanych silnikami okrętowymi - powiedział PAP prezes spółki Jarosław Lazurko. Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w sierpniu utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca 35 pkt, natomiast stracił kolejne dwa punkty w notowaniu kwartalnym do poziomu 32 pkt, Wprawdzie indeks roczny od kilku miesięcy pozostaje na tym samym poziomie, to jednak indeks kwartalny ciągle ma tendencję do obsuwania się w dół. Nie można więc z całą pewnością przewidywać, że dno koniunktury mamy już za sobą.Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,59 proc. do 20.622,83 pkt. (PAP) Otwarte fundusze emerytalne mają być gwarantem powodzenia wielkiej prywatyzacji planowanej przez Ministerstwo Skarbu. Dlatego Aleksander Grad zapewne będzie sprzeciwiał się pomysłowi zmniejszenia składek przekazywanych do OFE, co lansuje resort pracy Nie rozważamy innych wariantów prywatyzacji warszawskiej giełdy niż sprzedaż inwestorowi strategicznemu - deklaruje Ministerstwo Skarbu w odpowiedzi na piątkową publikację Rzeczpospolitej

MFW popiera łagodną politykę RPP


- Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego popiera łagodne nastawienie Rady Polityki Pieniężnej i zaleca, by konsolidacja fiskalna nastąpiła w 2010 roku - napisano w komunikacie MFW.

Sejm za zmianami przepisów o zagospodarowaniu przestrzennym


Przyspieszenie i uproszczenie zasad tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego - to główny cel nowelizacji ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym. W czwartek została ona przyjęta przez Sejm.

Niecodzienny wypadek w Paszczynie


W Paszczynie koło Dębicy ranny został rowerzysta uderzony przez przyczepkę samochodową. Do wypadku doszło późnym popołudniem w piątek w Paszczynie. Drogą jechał ford galaxy, od którego odpięła ...

"Nie zamierzam pracować w firmie, która przypomina obóz koncentracyjny"


Suwałki, Augustów. Posadę stracił drugi z kierowców terenowej placówki PKS, któremu zarząd spółki zarzuca udział w proteście z 1 kwietnia br. Wcześniej, jak informowaliśmy, zwolniono Marka ...

Zmiany w RN spółki LitPol Link


27 sierpnia 2009 r. w Warszawie odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników LitPol Link, spółki zależnej PSE Operator i Lietuvos Energija, podczas którego wybrano dwóch nowych członków Rady Nadzorczej nominowanych przez Lietuvos Energija.

Perspektywy polskiego przemysłu motoryzacyjnego


Strategie działania dla polskiego przemysłu samochodowego, metody napędzania popytu i zwiększania konkurencyjności, były głównym tematem panelu „Motoryzacja” podczas drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. W debacie udział wzięła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska.

Grecję czeka strajk generalny. Kraj może zostać sparaliżowany


W Grecji narasta chaos. Kolejne grupy zawodowe strajkują przeciwko rządowym cięciom budżetowym. Na stacjach benzynowych brakuje paliwa. A to dopiero początek - w przyszłym tygodniu Grecję czeka strajk generalny

Podwoiła się liczba obcokrajowców pracujących w Polsce


Analizując dane resortu pracy za 2008r. i I połowę 2009r., można przyjąć z dużym prawdopodobieństwem, że w tym roku podwoiła się liczba cudzoziemców przyjeżdżających do Polski ...

Nowa Rada Polityki Pieniężnej, ale stopy po staremu niskie


Litwa może zaproponować Rosji budowę mostu energetycznego do Polski


Litwa zamierza zaproponować Rosji udział w projekcie połączenia swojego systemu energetycznego z Polską - informuje w czwartek dziennik "Kommiersant", powołując się na dyrektora generalnego litewskiej Lietuvos Energija Aloyzasa Koryznę.

Połowa Polaków chętnie przeniosłaby ROR? Tak, ale pod warunkiem...


Z opublikowanych we wtorek badań Homo Homini wynika, że ponad połowa Polaków chętnie zmieniłaby bank. Ale pod warunkiem, że wszystko działoby się w idealnym świecie, w którym zmiana banku byłaby łatwa i szybka

Spotkanie wiceministra Szejnfelda z delegacją wietnamską


Wykorzystanie przez Wietnam polskiej oferty kredytu rządowego oraz rozwijanie dwustronnej współpracy gospodarczej były głównymi tematami rozmowy wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z wiceministrem spraw zagranicznych Nguyen Quo Cuong. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Dobre oceny dla MSP, ale ostateczny sprawdzian jeszcze przez resortem


Przedstawiciele instytucji finansowych bardzo pozytywnie oceniają ostatnie działania MSP i szefa resortu Aleksandra Grada, podkreślając dobrą współpracę z ministerstwem – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Ale jak mówią specjaliści, dopiero nadchodzące transakcje sprzedaży firm energetycznych zweryfikują te oceny.

Zestawy kołowe Amsted w wagonach PKP Cargo


Polski przewoźnik PKP Cargo podpisał list intencyjny z największym an świecie producentem zestawów kołowych do wagonów - amerykańską firmą Amsted Rail International . Zgodnie z listem ...

Budimex miał 173,66 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 85,5% r/r


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Polska omówi w Berlinie rachunek za utrzymanie polskich fabryk Opla


Ile rząd Niemiec chce od Polski za utrzymanie fabryki Opla w Gliwicach i fabryki silników w Tychach przez konsorcjum z udziałem Rosji? Dziś w Berlinie państwa UE mają uzgodnić pomoc dla Opla.

Walczą o ratunek dla niszczejących dworców


- Jeszcze kilka lat bezczynności i zabytkowe dworce na Warmii i Mazurach popadną w całkowitą ruinę. Możemy tego uniknąć, potrzebna jest jednak zmiana złego prawa, które ...

Koniec dominacji CNN? Stacja przegrywa w rankingach oglądalności


Wykonywanie pracy zmianowej jest z różnych względów obciążające. Taki styl pracy wywołuje stresy, których nie ma w pracy wykonywanej o stałych porach. Oto jak nie dopuścić do nadmiernego przeciążenia i rozwijania się chorób zawodowych.

Pieniądze z NBP uratują przyszłoroczny budżet?


Ekonomiści twierdzą, że bank centralny może wpłacić nawet 6 mld zł z zysku osiągniętego w tym roku. To zmniejszyłoby deficyt budżetowy z 52,2 do 46,2 mld zł.

RPP nie ruszy stóp procentowych w I półr., ale może zmienić nastawienie - analitycy


Zasady opodatkowania zysków z inwestycji w przyszłym roku nie zmienią się. To dobra informacja dla towarzystw, bo likwidacja tzw. podatku Belki spowodowałaby konieczność wycofania się z oferowania tzw. polisolokat, z których w tym roku ubezpieczyciele zbiorą nawet 7-8 mld zł. To krótkoterminowe umowy ubezpieczenia na życie i dożycie, które pełnią takie funkcje jak lokata bankowa. Ponieważ od polis nie płaci się podatku Belki, bank sprzedający takie produkty może zaoferować wyższe oprocentowanie.

Raiffeisen Bank Polska zarobił w 2009 r. 117,7 mln zł


We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest grupa znanych filmowców.

Bezpieczny i konkurencyjny - polski rynek kolejowy w 2009 r


Funkcjonowanie pasażerskich i towarowych przewozów kolejowych w Polsce budzić może mniej lub bardziej uzasadnione zastrzeżenia. Jednak na tle innych państw Unii Europejskiej, sektor ten wypada zupełnie ...

Mercor liczy, że jego przychody w 2010 r. będą na poziomie 2009


Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny, jednego z kluczowych elementów systemu ochrony przeciwpowodziowej doliny Odry, powinna ruszyć w połowie przyszłego roku - oceniają przedstawiciele inwestora, miejscowego zarządu gospodarki wodnej.

Związkowcy z Kozienic chcą odłączenia od Enei


Związkowcy z Elektrowni Kozienice po raz kolejny wstąpili z inicjatywą odłączenia Elektrowni Kozienice od Enei.

Mapy ryzyka na drogach województwa pomorskiego


Dzisiaj prezentujemy mapę ryzyka dla dróg województwa pomorskiego w latach 2007 - 2010. Mogą być one pomocne kierowcom i turystom planującym podróż po drogach Pomorza. Opracowana ...

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.