Wsparcie dla firm najbardziej zagrożonych kryzysem


Kierownictwo MG przyjęło program wspierający przedsiębiorstwa w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym. Będą mogły z niego skorzystać duże i średnie firmy, mające przejściowe kłopoty z uzyskaniem finansowania zewnętrznego. Wysokość środków przeznaczonych na wsparcie wynosi 1 mld zł.

Zakupy chińskich inwestorów wywindowały cenę miedzi na rynku w Londynie do poziomu najwyższego od 2008 r. Łęczyńska Energetyka, w której 88,7 proc. udziałów kontroluje Lubelski Węgiel Bogdanka, zamierza w przyszłym roku ogłosić przetarg, którego szacowana wartość wynosi 500 mln zł, na budowę kotła fluidalnego - poinformował we wtorek dziennikarzy Zbigniew Stopa, wiceprezes Bogdanki do spraw technicznych. Naczelny Sąd Administracyjny nie uznał skargi ministra gospodarki i utrzymał w mocy ubiegłoroczny wyrok warszawskiego WSA, uchylający nałożenie 452 mln zł kary na spółkę paliwową J&S. Firma oczekuje zwrotu pieniędzy.W ciągu najbliższych czterech lat PGNiG chce zdobyć licencje na poszukiwanie ropy i gazu w Tunezji, Maroku, Kenii i Mongolii. Jeszcze w tym roku nasz gazowy monopolista wystartuje w konkursie na koncesję w Algierii - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Marcowy numer Auto Transportu opływa w oleje. Jak co roku, przedstawiamy przegląd rynkowy olei, smarów i płynów eksploatacyjnych. Zastanawiamy się również, jakie warunki trzeba spełnić, żeby ... W ramach europejskiej akcji IMPEL ostatniego dnia marca przeprowadzone zostały wspólne kontrole funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Transportu Rzeczy (BAG) z oddziału w Schwerin i inspektorów Wojewódzkiego ...

ZEW - jeden z najważniejszych indeksów w niemieckiej gospodarce badający nastroje i przewidywania specjalistów z dziedziny finansów wyniósł w październiku 56,0 pkt. To pierwszy spadek indeksu od lipca - podaje AFP.

- W ciągu najbliższych 10 lat odnawialne źródła energii staną się ważnym segmentem gospodarki, w oparciu o który będzie można budować przewagę konkurencyjną na europejskim rynku energetycznym - powiedział wiceminister gospodarki Marcin Korolec podczas Europejskiej Konferencji Energetyki Wiatrowej EWEC 2010. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia br. w Warszawie. Wykonywanie pracy zmianowej jest z różnych względów obciążające. Taki styl pracy wywołuje stresy, których nie ma w pracy wykonywanej o stałych porach. Oto jak nie dopuścić do nadmiernego przeciążenia i rozwijania się chorób zawodowych.



PGNiG rozważa budowę magazynów gazu na Białorusi


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, PGNiG zastanawia się nad budową magazynów gazu na Białorusi.

GPW: WIG utrzymuje się powyżej 34,7 tys. pkt.


Mimo wielu negatywnych emocji towarzyszących pierwszej sesji tego tygodnia na naszym parkiecie, nie doprowadziła ona do żadnych rozstrzygnięć.

Sobolewski: Prospekt GPW trafi w styczniu do Komisji Nadzoru Finansowego


Aż cztery z pięciu tytułów nominowanych do Independent Spirit Awards w kategorii \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"najlepszy film roku\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" miało swoją premierę na festiwalu w Sundance.

Naukowcy: Bełchatów ma szansę na lokalizację elektrowni jądrowej


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat

Polsat poprawia wizerunek. Reklamodawcy doceniają "TVN-owską jakość"


Widzowie coraz lepiej oceniają telewizję Zygmunta Solorza. Częściej niż przed rokiem postrzegają ją jako profesjonalną i wiarygodną. Rzadziej skarżą się na nadmiar reklam - wynika z badań domu mediowego MPG.

Stocznia Gdańska bez długów


Gdańsk umorzył jej zaległe podatki. To ostatnie zobowiązania, które miał zakład wobec wierzycieli.

Sprzedaż większości dzienników spadła w I kwartale


Gaz-System przygotowuje projekt budowlany i wykonawczy dla gazociągu wysokiego ciśnienia, łączącego Szczecin z Gdańskiem. Ma on pełnić kluczową rolę w przesyle gazu pochodzącego z terminalu LNG, który powstanie w Świnoujściu - poinformowała w piątek spółka.

Złoty zyskał we wtorek dzięki dobrym wieściom z Dubaju i wysokiemu PMI


Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustaw: o komercjalizacji i prywatyzacji oraz przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Zakłada on w latach 2010-2011 zmniejszenie wpływów do Funduszu Reprywatyzacji oraz Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców odpowiednio do 1,5 proc. i 3 proc. przychodów uzyskanych z prywatyzacji.

Nieszczelna cysterna pod Jasną Górą


Śląscy Inspektorzy WITD w czasie przeprowadzanej w Częstochowie kontroli drogowej zatrzymali cysternę przewożącą paliwo do silników Diesla. Wprawdzie pojazd był właściwie oznakowany tablicami barwy pomarańczowej z ...

W środę może być zmieniony statut EuRoPol Gazu


Na środę planowane jest posiedzenie walnego zgromadzenia akcjonariuszy - poinformowało we wtorek PAP biuro prasowe EuRoPol Gazu, operatora polskiego odcinka jamalskiego. Niewykluczone, że będzie zmieniony statut spółki.

PGNiG podwoi do 1 mln ton wydobycie i sprzedaż ropy do końca 2012 r.


Wisła Kraków w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, który może okazać się bardzo kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. Obrońca Wisły skierował piłkę do własnej bramki i mecz zakończył się remisem 1-1.

Senat zgodził się na wzrost zadłużenia państwa do 14,3 bln dolarów


Niewielką większością głosów Senat USA zgodził się w czwartek na podniesienie ustawowego górnego pułapu zadłużenia państwa do 14, 3 bilionów dolarów, co pozwoli ministerstwu skarbu na zasilanie budżetu dalszymi pożyczkami przez większość 2010 roku.

UNESCO chce wstrzymania budowy biurowca Gazpromu w Sankt Petersubrgu


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wspólnie z UNESCO sprzeciwia się budowie w centrum Sankt Petersubrga 400-tu metrowego wieżowca Gazpromu.

Gazowy szczyt w Sopocie


Rosja może dać Polsce tyle gazu i ropy, ile tylko chcemy - obiecywał premier Rosji Władimir Putin po spotkaniu w Sopocie z premierem Donaldem Tuskiem. Putin nie wspomniał o budowie drugiej nitki gazociągu jamalskiego i zarzucił korupcyjne decyzje w poprzednich umowach gazowych Polski z Rosją

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,25 proc., do 3.846,62 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,25 proc., do 3.846,62 pkt. (PAP)

Problemy z usuwaniem awarii linii znajdujących się w lasach


"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina, że ok. 1 300 km linii elektroenergetycznych w Polsce znajduje się na terenach Lasów Państwowych. Przedsiębiorstwa energetyczne zwracają uwagę, że dłuższy czas usuwania awarii wynika często ze złych przepisów i niedostatecznej współpracy ze strony leśników.

Apple może przynieść zmiany w branży wydawniczej


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Północna Karolina to jeden z cieplejszych stanów USA. Jego mieszkańcy zazwyczaj nie marzną, ale od kilku tygodni aura nie rozpieszcza także ich. Miasta pokrył śnieg, zamarzają chodniki, rury, a nawet... fontanny. Z zamieciami i zawiejami śnieżnymi walczy zresztą prawie całe Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Wałęsa: zablokować rozwój wielkich firm, a promować małe


Należy zablokować rozwój wielkich firm i promować małą przedsiębiorczość - powiedział w poniedziałek były prezydent Lech Wałęsa podczas konferencji "Strategie sukcesu w erze globalizacji. Od niepodległości do wolności. Dokąd zmierzamy?", zorganizowanej przez firmę doradczą AT Kearney.

Rosja czeka na sygnał od Polski w sprawie elektrowni atomowej


Rosjanie czekają na sygnał od Polski w sprawie elektrowni atomowej w obwodzie kaliningradzkim

Dyrektywa ATEX 94/9/ WE


Kraje azjatyckie muszą przeprowadzić reformę wodną, aby wyżywić dodatkowe 1,5 mld ludzi do 2050 roku - głosi nowy ekspercki raport, który został zaprezentowany we wtorek na konferencji w ramach Światowego Tygodnia Wody w Sztokholmie.

MinFin spłaciło 468,9 mln euro długu zagranicznego w maju


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Mokate zainwestuje w 2010 roku 40 mln zł


40 milionów złotych zamierza wydać w 2010 roku firma Mokate z Ustronia, która jest producentem kaw i herbat. Służby prasowe koncernu podały w poniedziałek, że rozbudowane zostaną dwa największe zakłady: w Ustroniu i w Żorach.

Toyota: Postawiliśmy na ilość, nie na jakość, przepraszamy


Po fali skarg na psujące się pedały gazu koncern Toyota zapowiada, że we wszystkich nowych modelach samochodów, które wyprodukuje, zamontuje mechanizmy eliminujące groźbę niezamierzonego przez kierowcę przyspieszania pojazdu. Tymczasem pokrzywdzeni klienci już zalewają sądy setkami pozwów, w których domagają się odszkodowań.

Wicepremier Pawlak: współpraca w regionie podstawą rozwoju gospodarczego (pierwszy dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy)


Potencjał i wyzwania, przed którymi stoi Europa Środkowo–Wschodniej oraz budowanie relacji gospodarczych w regionie - to główne tematy poruszane przez wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka podczas pierwszego dnia XVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy, 10 września 2008 r.

Pół miliona złotych kary dla TP SA


Koszt połączenia z biurem numerów TP powinien być taki sam, niezależnie od tego, z jakiej sieci dzwonimy. Urząd Komunikacji Elektronicznej stwierdził jednak, że największy operator nie wywiązuje się z tego obowiązku

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.