S&P obniżył rating TVN-u do B+ z BB-, perspektywa stabilna


Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła długoterminowy rating kredytowy TVN-u do B+ z BB-. Określając perspektywę ratingu jako stabilną - poinformowała agencja Bloomberg.

Indeks największych spółek WIG20, po ujemnym otwarciu 'obsuwał się' przez cały wtorek i zakończył notowania na 1-proc. minusie. Wzrost cen w lutym powinien być zbliżony do wzrostu cen w styczniu, czyli 3,6 proc. rok do roku - szacują analitycy resortu gospodarki. W tym roku TVN, Polsat i TVP stracą znów 4 proc. udziałów w oglądalności na rzecz kanałów tematycznych. Kolejny kanał sportowy otwiera dziś Polsat, konkurenci idą tą samą drogą. Tematyczne kanały zarabiają nie tylko na reklamach, ale też na stałych opłatach od operatorów.- Resort skarbu planuje zakończyć prywatyzację uzdrowisk w Świeradowie Zdroju, Jeleniej Górze oraz Szczawnie Zdroju w trzecim kwartale roku - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Dodała, że jest duże zainteresowanie inwestorów tymi spółkami, m.in. ze strony giełdowego EMC Instytut Medyczny. W trakcie środowego posiedzenia rządu Grecji rozważane będzie między innymi zmniejszenie pozapłacowych świadczeń pracowniczych w sektorze publicznym o 30-35 proc. - poinformowały zastrzegające sobie anonimowość źródła rządowe. Analityków banków zachodnich interesuje, czy wtorkowy komunikat RPP będzie zawierał wzmiankę o złotym i ostatnich perturbacjach w eurostrefie. Zmiana podstawowych stóp procentowych oraz zmiana neutralnego nastawienia nie są przewidywane. Morgan Stanley zwraca uwagę, iż NBP "sprawia wrażenie jakby nieoficjalnie namierzał kurs PLN do euro w przedziale 3,80-4,20 PLN/EUR".

Produkty przeterminowane o kilka lat, 75 ml wódki zamiast zadeklarowanej w menu "setki", czy "pstrąg z potoku", który w rzeczywistości jest hodowlaną rybą z mrożonki - to tylko niektóre grzechy barów, restauracji i zajazdów w beskidzkich kurortach. Kontrola śląskiej inspekcji handlowej w lokalach gastronomicznych w Wiśle, Ustroniu i Szczyrku przyniosła zatrważające wyniki.

- Jesienią powinna wejść w życie ustawa, która zwolni pracujących na jednym etacie z konieczności wypełniania i wysyłania do urzędu skarbowego formularza PIT. Według rządowych szacunków, z tej możliwości powinno skorzystać od 2 do 5 mln podatników - poinformował we wtorek po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. W październiku 2009 roku całodobowy udział kanału TVN w rynku spadł do 19 proc. z 19,4 proc. rok wcześniej - podała TVN w komunikacie prasowym na podstawie danych AGB Nielsen Media Research.

Wynik operacyjny PKN Orlen w drugim kwartale 2010 roku będzie lepszy niż w pierwszym, gdyż rosną marże rafineryjne i petrochemiczne, a także zwiększa się dyferencjał Ural/Brent - poinformował dziennikarzy wiceprezes płockiego koncernu Sławomir Jędrzejczyk. Zarzad Asseco Poland będzie chciał przeznaczyć w tym roku na dywidendę blisko 40 proc. zysku - poinformował prezes spółki Adam Góral w radiu PiN. Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków, należąca do grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, podpisała kontrakt na prace wiertnicze w Ugandzie. Jest to kolejny kontrakt firmy w tym afrykańskim państwie.Marszałek Sejmu, wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezesem Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claudem Trichetem - poinformowało w środę biuro prasowe Kancelarii Sejmu. Producent i dystrubutor obuwia, firma Gino Rossi, prognozuje, że na koniec 2009 roku jego skonsolidowana strata netto sięgnie 23,9 mln zł z powodu odpisów aktualizujących. W latach 2010-2012 spółka ma już mieć zysk netto - poinformował Gino Rossi w komunikacie. W 2008 roku, rosyjski rynek akcji stracił na wartości ponad 70% (w USD), przez co znalazł się wśród najgorzej radzących sobie rynków w tym okresie w całym obszarze rynków wschodzących. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, Rosja zanotowała jednak imponujące odbicie: rynek akcji wzrósł o 115% w sześciomiesięcznym okresie kończącym się w sierpniu.

UE: dodatkowe 300 mln euro na wsparcie sektora mlecznego


Źródła dyplomatyczne w Brukseli podały w piątek, że na poniedziałkowym spotkaniu ministrów rolnictwa w Luksemburgu zapadnie zgoda na dodatkowe wsparcie sektora mlecznego w UE w przyszłym roku kwotą 300 mln euro z unijnego budżetu.

Hossa trwa w najlepsze


Hossa na warszawskiej giełdzie trwa w najlepsze. Wczoraj indeks grupujący największe polskie spółki ustanowił kolejny rekord i dostawił tym samym kolejna białą świece do wykresu. WIG20 po zwyżce o 0,66% notuje obecnie wartość 2604,76 pkt. Z punktu widzenia analizy technicznej wykres przebił główny opór na linii 2600 pkt. i obecnie w dalszych wzrostach jest ograniczony poziomami 2633 pkt. i 2650 pkt.

Boni: Problemy to moja specjalność


O pozytywnych efektach kryzysu, nietrafnych prognozach dla Polski, gaszeniu pożarów i tworzeniu strategii, o szaleństwie w mediach - z Michałem Bonim, ministrem bez teki, rozmawia Jan Bazyl Lipszyc.

Są dwa dobre scenariusze wyboru prezesa NBP


Zdaniem Ryszarda Bugaja, doradcy nieżyjącego prezesa NBP, są dwa scenariusze wyboru nowego szefa banku centralnego. Pierwszy, by poczekać z wyborem. Drugi, by wskazać kandydata ogólnie akceptowanego przez wszystkie opcje polityczne.

Podrasuj swoje CV


Zauważyłam u klientów przychodzących do mnie na coaching kariery dość ciekawe zjawisko: tworzą swoje CV, nawet zgodnie z modelami prezentowanymi w sieci na różnych portalach, natomiast rzadko kiedy potrafią sprawić, by to CV było przyjazne i ciekawe dla czytelnika i potencjalnego pracodawcy.

Grecja pod specjalnym nadzorem


- Grecki plan wyjścia z kryzysu jest realistyczny, choć obarczony ryzykiem - stwierdziła Komisja Europejska i zapowiedziała, że obejmie pogrążoną w kłopotach finansowych Grecję specjalnym nadzorem, nakazując nowe środki, kiedy tylko kraj zboczy ze ścieżki reform.

Rząd stawia na swoim. Sprzedaje akcje KGHM


Jak zapowiadali, tak robią. Według nieoficjalnych informacji, do piątku Skarb Państwa chce znaleźć chętnych na 20 mln akcji KGHM Polska Miedź, które stanowią 10 proc. kapitału spółki. A związkowcy - jak wcześniej - głośno sprzeciwiają się sprzedaży.

UE może stać się swoistym molochem


Prezydent Lech Kaczyński uważa, że Unia Europejska przy pewnej interpretacji Traktatu Lizbońskiego może stać się swoistym molochem, który zastępuje państwa narodowe. "Cieszę się z tego, że dzisiaj tendencja w Unii jest odwrotna" - powiedział prezydent w środę w radiowej "Trójce".

Złoty dostaje lanie!


Wczoraj wieczorem mieliśmy pewien precedens - Ben Bernanke udzielił publicznej odpowiedzi na pytanie zadane przez senatora z Kentucky, Jima Bunninga - zwyczajowo członkowie FED nie wypowiadają się podczas trwania posiedzenia FOMC (dwudniowe obrady rozpoczęły się wczoraj).

PZU wyszło z komina


Zarobki członków zarządu i rady nadzorczej PZU nie będą już krępowane przez tzw. ustawę kominową. "Gazeta Wyborcza" zastanawia się ile teraz będą zarabiać menedżerowie ubezpieczyciela.

Dalsza poprawa nastrojów europejskich inwestorów


Wskaźnik zaufania wśród inwestorów w strefie euro we wrześniu wzrósł do minus 14,6 pkt z minus 17,0 pkt w sierpniu - podała w poniedziałek grupa badawcza Sentix w komunikacie.

Czy dziś w Warszawie będzie korekta?


Impet wzrostów nie traci na mocy, i po wczorajszej sesji WIG20 znajduje się na rocznym maksimum wynoszącym 2348.65 pkt. Podobnie zachowują się giełdy w USA, które znajdują się na swoich maksymalnych poziomach.

China Investment Deal To Exclude Banks


A major financial deal between Taiwan and mainland China could be signed by the end of the year, but banks still won't be allowed to invest in each other, a senior official with Taiwan's financial regulator said Tuesday.

AIG się wyprzedaje


AIG sprzedaje swój oddział ubezpieczeń na życie. Nowym właścicielem American Life Insurance Company (Alico) zostanie firma MetLife, a wartość transakcji to 15,5 miliardów dolarów. Alico jest właścicielem zarejestrowanych w Polsce firm Amplico Life SA, a pośrednio także Amplico OFE oraz Amplico TFI.

Dlaczego efekt stycznia nie nadszedł?


Oczekiwany efekt stycznia nie nadszedł. Złośliwi mówią wręcz o defekcie stycznia, bo zamiast wzrostów cen akcji, te w zasadzie nie zmieniły wartości.

Negatywnie nastawieni do euro


Aukcja hiszpańskich obligacji umocniła euro i pozwoliła podtrzymać pozytywny sentyment na globalnych rynkach, chociaż słabsze dane z USA ograniczyły możliwość większego wzrostu giełd.

Skrzypek: inflacja jest pod kontrolą


Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek powiedział w piątek dziennikarzom, że inflacja w tej chwili nie stanowi dużego problemu w naszym kraju i jest pod kontrolą.

USA: koszty ratowania gospodarki niższe niż przewidywano


Sekretarz Skarbu USA Timothy Geithner poinformował w piątek Kongres, że koszty pakietu pomocowego, dla gospodarki, który rząd wykorzystał, by ograniczyć skutki kryzysu finansowego wyniosą ok. 87 mld dol. - pisze agencja AP.

Produkcja jabłek nieopłacalna


W tym roku produkcja jabłek przemysłowych jest nieopłacalna. Gospodarstwa sadownicze mogą jedynie zarobić na sprzedaży jabłek deserowych, które w tym sezonie są wyjątkowo dobrej jakości - uważa prezes Związku Sadowników RP poseł Mirosław Maliszewski (PSL).

Właściciele Manchesteru United poważnie zadłużeni


Długi amerykańskiej rodziny Glazerów, właścicieli pakietu kontrolnego akcji angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United, przekroczyły jeden miliard funtów - poinformowało BBC. To kwota wyższa o ponad 400 mln, niż oficjalne dane.

Kompania Węglowa połączy kopalnie "Knurów" i "Szczygłowice"


Z początkiem lutego sąsiadujące ze sobą kopalnie "Knurów" i "Szczygłowice" zostaną połączone. Tym samym liczba kopalń największej górniczej spółki - Kompanii Węglowej (KW) - zmniejszy się do 15. Nikt nie straci pracy - wynika z informacji spółki.

Spowolnienie gospodarcze potęguje przestępstwa w firmach


W ciągu ostatnich 12 miesięcy polskie firmy znacznie częściej padały ofiarą przestępstw gospodarczych - wynika z raportu PricewaterhouseCoopers "Badanie przestępczości gospodarczej, Polska 2009", do którego dotarły "Rzeczpospolita" i Radio PiN.

Prezesie, pokaż ile zarabiasz


Rząd Wielkiej Brytanii zaleca bankom ujawnienie zarobków pracowników na najwyższych pozycjach. Rządowe zalecenie jest efektem publicznego niezadowolenia z bankowych praktyk wypłacania pracownikom dużych premii - za pieniądze podatników, sponsorujących wielomilionowe plany pomocowe.

K2 Internet będzie mieć 50 proc. udziałów w spółce Brainshop U-boot


Spółka marketingowo-technologiczna K2 Internet podpisała z Brainshop U-boot umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie 400 nowo emitownych udziałów w spółce, które stanowić będą 50 proc. w jej podwyższonym kapitale.

Mostostal: To nie są wrogie działania wobec władz Wrocławia


Zabezpieczenie gwarancji bankowych Mostostalu Warszawa na czas ewentualnego sporu sądowego nie powinno być odczytywane jako działanie wrogie w stosunku do władz Wrocławia - podali w czwartkowym komunikacie przedstawiciele spółki. Mostostal Warszawa jest liderem konsorcjum, z którym Wrocław zerwał umowę na budowę stadionu w tym mieście.

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.