W Krakowie powstanie terminal dla autobusów wykorzystujących LNG


Przedsiębiorstwo Transportu Samochodowego w Krakowie we współpracy z KRI przystąpiło do pionierskiej budowy terminala LNG do napełniania autobusów wyposażonych w zbiorniki LNG, których dostawcą będzie SOLBUS.

Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo . Odlewnie Polskie ze Starachowic, największa w województwie ofiara krachu opcji walutowych, osiągnęły porozumienie z bankami. W zamian za umorzenie połowy długu Odlewnie oddadzą bankom jedną czwartą swoich akcji. Jednym z miar stopnia rozwoju społeczeństwa informacyjnego jest poziom penetracji gospodarki przez technologie informacyjne i komunikacyjne - ICT (Information and Communication Technology). Mierzenie tego poziomu rożni się w zależności od organizacji międzynarodowych przeprowadzających ocenę.Jedną z nich jest Światowe Forum Ekonomiczne - WEF (World Economic Forum) wykorzystujące do swoich raportów m.in. wskaźnik NRI (Network Readiness Index) czyli Indeks Gotowości Sieciowej.Senat nie zgłosił w piątek poprawek do ustawy o grach hazardowych. Przewiduje ona m.in. stopniową likwidację hazardu na automatach o niskich wygranych, zakaz urządzania wideoloterii, znaczny wzrost podatków od hazardu i ograniczenia w reklamie hazardu. Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu. Spółka KGHM Polska Miedź miała 585,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2009 roku wobec 841,60 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Piątkowa sesja w USA miała duże znaczenie. Mogła potwierdzić przełamanie oporu i otworzyć drogę na północ, ale mogła też opór umocnić.

Europejska polityka przemysłowa i wsparcie dla sektora MSP to główne tematy posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności, w którym wziął udział wiceminister gospodarki Marcin Korolec. Spotkanie odbyło się 28 maja br. w Brukseli. W Rosji ostatni tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. Podczas Maslenicy, czyli karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, przez cały tydzień weselą się, bawią i objadają blinami.

PKN Orlen podnosi od czwartku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 9 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Nawet 500 tys. odbiorców na Mazowszu mogło zostać pozbawionych w środę dostaw energii. Najgorsza jest sytuacja w Otwocku; energii elektrycznej pozbawieni są także mieszkańcy Mińska Mazowieckiego, Garwolina, Sokołowa, Siedlec, Wyszkowa, Góry Kalwarii, Wołomina i Józefowa. W Sopocie będą organizowane dwie międzynarodowe konferencje: Forum Energetyczne i Forum Europa-Ukraina. Najbliższa edycja pierwszej ma się odbyć w kurorcie w listopadzie br., natomiast drugiej - w marcu przyszłego roku.Tłoku w pociągach w okresie świątecznym nie da się uniknąć - twierdzą przedstawiciele przewoźników kolejowych. Ruch jest wtedy kilkakrotnie większy niż w ciągu roku, a spółki przewozowe nie mają możliwości technicznych albo dodatkowego taboru by go obsłużyć. Maszynista Artur K., który w nocy z poniedziałku na wtorek prowadząc po pijanemu pociąg, wykoleił go w podwrocławskich Szewcach, już wcześniej i to trzykrotnie był karany ... An anniversary of the establishment of diplomatic relations and politico-economic consultations were the main topics of talks between Deputy Minister of Economy Adam Szejnfeld and the authorities of East Timor. The first historic visit of a representative of the Polish government in this country took place on 15-18 November 2008.

FUS będzie mógł pożyczyć w tym roku z budżetu do 5,5 mld zł


Wszystko dzięki posłom, którzy przegłosowali nowelizację ustawy o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Pekao będzie miało panią prezes?


Alicja Kornasiewicz, szefowa biura maklerskiego UniCredit CAIB, jest najpoważniejszą kandydatką do objęcia schedy w Banku Pekao po Janie Krzysztofie Bieleckim. Dziś o wszystkim zadecyduje rada nadzorcza banku

Krótka sprzedaż akcji na GPW


W zeszłym roku Polacy wydali na zakupy audiobooków blisko 20 mln zł. A wybór mają coraz szerszy - co miesiąc przybywa 25 nowych tytułów do słuchania - szacuje spółka Net Press Digital

W Bełchatowie czekają na zaliczkową dywidendę


Pracownicy PGE Elektrowni Bełchatów oraz PGE KWB Bełchatów liczą na wypłatę dywidendy zaliczkowej za 2009 rok – pisze „Polska Dziennik Łódzki”

Głównym zagadnieniem z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi jest utylizacja odpadów niebezpiecznych. Jesteśmy jedną z największych firm w Polsce, dla której utylizacja odpadów niebezpiecznych jest główna dziedziną działalności. Wiemy czym tak naprawdę jest prawidłowa

utylizacja odpadów niebezpiecznych

a o gospodarce odpadami wiemy wszystko. Odbieramy i transportujemy od wielu klientów odpady niebezpieczne oraz odpady medyczne. Jeśli chodzi o odpady medyczne to jesteśmy największym odbiorcą odpadów medycznych w naszym województwie.

Point Group liczy na dwucyfrowy wzrost wyników w 2010 r.


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.