Ukryte prowizje akwizytorów


Otwarte Fundusze Emerytalne ukrywają prawdziwą wysokość prowizji dla akwizytorów. Z informacji Gazety wynika, że w ostatnich latach wypłaciły im nawet o 400 mln zł więcej, niż oficjalnie podają.

Mimo ponurych informacji ministra Jacka Rostowskiego, jakoby deficyt budżetowy miał sięgnąć w przyszłym roku kwoty 52 mld zł, indeksy giełdowe rosły w poniedziałek dosyć mocno. Inwestorzy byli zapobiegawczy - mówi Tomasz Prusek z ''Gazety Wyborczej''. Składki na ubezpieczenie społeczne opłacane przez wspólnika jednoosobowej spółki z o.o., który nie jest jej pracownikiem, nie stanowią kosztu uzyskania przychodów w tejże spółce. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 26.08.2009 r. nr IPPB5/423-308/09-4/PS. China Development Bank to instytucja finansowa, która jest zainteresowana budową brakujących odcinków trzeciej obwodnicy Krakowa, a więc tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej i Łagiewnickiej - pisze "Dziennik Polski".
Stopa bezrobocia w Niemczech w sierpniu 2009 r., po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,3 proc. wobec również 8,3 proc. w lipcu - podał we wtorek Federalny Urząd Pracy w komunikacie. To najwyższy poziom od 2007 r.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków MG, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły we wrześniu o 3,4 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca w ubiegłym roku. Resort oczekuje, że w październiku ceny ustabilizują się, dzięki czemu wzrost rocznego wskaźnika wyniesie 3,1 proc. # Dochodzą wypowiedzi prof. Anny Zielińskiej-Głębockiej #

Sprzedaż wzrosła we wrześniu o 15 proc. w porównaniu z sierpniem br. Natomiast rok do roku produkcja sprzedana przemysłu spadła o 1,3 proc. Po zrewidowaniu danych dotyczących produkcji w sierpniu (wzrost o 0,1 proc.). Dane są potwierdzeniem prognozy analityków MG dla wyników sierpniowych, a we wrześniu są nieco lepsze od ich oczekiwań. Przyjęcie przez Polskę energooszczędnych standardów w budownictwie, mogłaby wyemitować rocznie o blisko milion ton CO2 mniej, a w perspektywie roku 2020 zaoszczędzić ponad 13 miliardów złotych - twierdzi w swoim raporcie WWF (World Wildlife Fund) . Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.Polska współdecyduje o przepisach UE w ramach Wspólnej Polityki Handlowej oraz podejmuje w tym zakresie działania m.in. na rzecz uczciwego handlu - wynika z „Oceny bieżących skutków regulacji w obszarze działań Departamentu Polityki Handlowej (DPH)”. Kierownictwo MG przyjęło dokument 3 lutego br. Rozważmy następujący przypadek: Jeżeli emeryt nie przedstawi rachunków potwierdzających poniesienie kosztów na swój wypoczynek, to czy zakład może mu wypłacić dofinansowanie wczasów turystycznych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych? Pracownika rozliczamy przecież na podstawie urlopu: aby otrzymać wsparcie z funduszu, musi wziąć przynajmniej 10 dni ciągłego urlopu. Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu zdecyduje do końca maja, czy należące do Skarbu Państwa spółki nieruchomościowe:Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro i Dipservice wprowadzić na giełdę jako jeden podmiot.

MF: z "kredytu podatkowego" skorzystało dotąd 14 podatników


W ciągu ośmiu lat obowiązywania przepisów o tzw. kredycie podatkowym ze zwolnienia tego odważyło się skorzystać zaledwie 14 podatników - wynika z informacji Ministerstwa Finansów przekazanych PAP. Zdaniem ekspertów, warunki ulgi są nie do przyjęcia dla firm.

Stolica: Środowa awaria energetyczna nie była dotkliwa dla miasta


Środowa awaria energetyczna w stolicy nie była - poza Wesołą - dotkliwa dla miasta. W Wesołej w piątek przywrócono funkcjonowanie głównych linii i dostawy prądu do najważniejszych instytucji. Do końca dnia prąd mają odzyskać gospodarstwa domowe - podał zastępca dyrektora wydziału infrastruktury urzędu miasta Leszek Drogosz.

Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji w Europie


CP Energia w kłopotach


Po tym jak Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zdecydowała się na przyznanie CP Energii dotacji na refinansowanie inwestycji wytwórni LNG tylko w wysokości 54 tys. zł, w poważnych kłopotach znalazła się firma PL Energia, akcjonariusz CP Energii – pisze „Puls Biznesu”.

Barlinek miał 16,66 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem


Wyścig w Bielawie zainauguruje 15. edycję cyklu Grand Prix w kolarstwie górskim, organizowanego przez Czesława Langa. Pod znakiem zapytania w tych zawodach stoi występ czterokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej i głównej faworytki tegorocznej rywalizacji, Mai Włoszczowskiej.

Szef Emfesz zwolniony z aresztu


W piątek wieczorem węgierska policja zwolniła szefa wielkiej węgierskiej firmy gazowej Emfesz, który w środę został zatrzymany pod zarzutem defraudacji na wielką skalę - poinformował dziennik Wiedomosti.

Ipsos: nastroje konsumentów w kwietniu poprawiły się


W kwietniu Wskaźnik Optymizmu Konsumentów wzrósł o 3,4 pkt względem marca, do poziomu 94,1 pkt - poinformował we wtorek instytut Ipsos. Autorzy badania wskazują na zmniejszenie się obaw przed bezrobociem, a także na wzrost skłonności do zakupów.

KBC nadal rekomenduje 'sprzedaj' dla Agory, wycena 17,7 zł


Największa telewizja komercyjna w Polsce 188 mln euro spółka przeznaczy na rozwój platformy N, w której ma 51 proc. udziałów.

W regionie przybędzie 750 miesc pracy!


Mamy dobre wieści dla tych, którzy poszukują roboty. Atos Origin Polska oddział międzynarodowej firmy branży usług informatycznych, otrzymał unijny grant w wysokości ponad 2 mln 600 tys. ...

Zaczyna się wydobycie z pola Szczerców


Jutro, 17 sierpnia br. PGE KWB Bełchatów oficjalnie rozpocznie eksploatację pola Szczerców – podaje „Rzeczpospolita”.

Na wynik brutto banku Banku Handlowego w III kw. wpłynie zdarzenie jednorazowe




Kilka działalności: jedna składka na ubezpieczenie społeczne


Wspólnik spółki prowadzący własną działalność za każdy miesiąc powinien zadeklarować i opłacić składki na ubezpieczenia społeczne z tytułu własnej działalności oraz składkę na ubezpieczenie zdrowotne z obu tytułów.

Tony arbuzów na drodze


Za szybko na mokrej jezdni Były już puszki z piwem, rozsypane na drodze po wypadku, ileś razy rozlało się mleko z przewróconej cysterny, ale arbuzy i to ...

Poczta hybrydowa


Nowa usługa. Arcus realizuje projekt dla Fibra Hallo Już niedługo Polska dołączy do grona krajów dysponujących pocztą hybrydową. Jest to system zarządzania korespondencją masową łączący elementy poczty ...

CTL blokuje pociągi PKP CARGO


Nie blokujcie nam torów W dniach 17-18 lutego br. kilka składów pociągów PKP CARGO SA oczekiwało od kilku do kilkunastu godzin na wjazd na stację Tychy, ze ...

KIG o pilnej potrzebie zwiększenia odpowiedzialności urzędników


Krajowa Izba Gospodarcza uważa, że prace nad projektem ustawy o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa powinny zostać przyspieszone. Projekt trafił do Sejmu prawie 2 lata temu.

Ministerstwo Gospodarki wybrało wykonawcę pomiaru kosztów obciążeń administracyjnych


Konsorcjum firm pod przewodnictwem Deloitte Business Consulting S.A. zostało wybrane przez Ministerstwo Gospodarki na wykonawcę zadania „Pomiaru kosztów wykonywania obowiązków informacyjnych”. Wybrany wykonawca spełnił wszystkie wymagane warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć w przyszłym tygodniu do 5 gr. za litr


Nie potwierdziła się teza, że było to świadome działanie zagranicznej instytucji finansowej w celu osiągnięcia korzyści na rynku - przyznaje Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF. Wcześniej Komisja informowała, że za skokami indeksów w ostatni piątek stał duży bank inwestycyjny z Londynu

Senat przyjął nowelizację ustawy o podatku VAT


Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.

Pakiet reform fin. publ. MinFin zakłada 11,6 mld zł oszczędności w 2012 r.


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,12 proc., do 3.811,92 pkt. (PAP)

PGNiG miał 94,6 mln zł straty, chociaż rynek liczył na 175 mln zł zysku


Strata PGNiG w II kwartale 2009 roku według wyliczeń PAP wyniosła 94,6 mln zł, co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od konsensusu, który zakładał wypracowanie zysku netto w tym okresie na poziomie 175 mln zł.

Sikorski: Niemcy uwzględniły nasze postulaty ws. Nord Stream


Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział we wtorek w Budapeszcie, że strona niemiecka uwzględniła polskie postulaty w sprawie rurociągu Nord Stream, dotyczące tego, by nie zagrażał on "ani teraz, ani w przyszłości" dostępowi do portu w Świnoujściu.

Travelplanet.pl rozmawia z Invia.cz i innymi podmiotami


\\\\\\\"\\\\\\\" Nagrodzona Pulitzerem pisarka, amerykańska dziennikarka, być może polska Pierwsza Dama. Anne Applebaum opowiada, jak poznała męża Radosława Sikorskiego i jak burzyła mur berliński.

Załatwianie spraw


...

Tusk: składki emerytalne nie dla instytucji finansowych


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Moja firma od wielu lat przeprowadza panele fotowoltaiczne Bydgoszcz montując panele fotowoltaiczne w Bydgoszczy oraz okolicach. Jeśli zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne Bydgoszcz w naszej firmie zajmiemy się również temat dofinansowania, tak żeby panele fotowoltaiczne Bydgoszcz były zamontowane w jak najatrakcyjniejszej formie finansowania. Montując panele fotowoltaiczne Bydgoszcz masz pewność, że będą służyły bezawaryjnie przez długie lata.